Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva

Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva / Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP

logo-avia

 

 

Ve čtvrtek 1. 6. se na stavebním veletrhu CTT Moskva představila modernizovaná verze AVIA EURO 5.

 

Jedná se o předehru k chystanému představení nového vozidla AVIA EURO 6 v České republice.
Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva / Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP
Nová AVIA EURO 5 / Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CTT Moskva je nejvýznamnější stavební veletrh ve východní Evropě, nabízející komplexní přehlídku inovativního stavebního vybavení, strojů a technologií. Veletrhu CTT se účastní přes 500 vystavovatelů z 27 zemí na ploše 65 000 m2. Veletrh navštěvuje pravidelně 20 000 registrovaných návštěvníků z 60 zemí.

Automobilka AVIA, která po čtyřech letech obnovuje výrobu pod novým vlastníkem, zde prezentovala vozidlo AVIA D120 EURO 5 v provedení 4×2, které svou konfigurací představuje pro zákazníky preferovaný produkt v kategorii středních nákladních užitkových vozidel v regionu východní Evropy. Zároveň tím došlo k odhalení podoby nového faceliftu tohoto tradičního českého automobilu.

Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva / Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP

V Moskvě vystavené vozidlo je vybaveno čtyřválcovým motorem Cummins ISB 4.5E5 207 o objemu 4462 cm3 a výkonu 152 kW (207 k) a manuální šestistupňovou převodovkou ZF6S850. Celková hmotnost vozidla je 11 990 kg.Nová AVIA EURO 5 se představila na veletrhu CTT Moskva / Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP

Zahájení sériové výroby vozidla EURO 6 i vozidel v dalších emisních třídách se plánuje na podzim letošního roku v Přelouči, kam se výroba postupně stěhuje z areálu v pražských Letňanech.

 

O společnosti AVIA

Kořeny společnosti ‘AVIA’ sahají hluboko do úspěšné éry československého průmyslu. Firma byla založena již v roce 1919, a původně byla výrobcem úspěšných letadel a leteckých motorů. V poválečném období začala být ‘AVIA’ aktivní i v automobilovém průmyslu. Největšího rozvoje však zaznamenala v 60. letech výrobou velmi úspěšných lehkých nákladních automobilů ‘AVIA’. Vzhledem k tomu, že letecká i automobilová výroba je známa vysokou náročností na technickou dokonalost, kvalitu a preciznost provedení, staví i současná ‘AVIA’ na stejné DNA. Od roku 2016 se stala AVIA součástí Holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 vygenerovaly tržby v hodnotě 13,6 mld. Kč a v současnosti zaměstnávají přes 6 tisíc pracovníků.

/Tisková zpráva, Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP, Andrej Čírtek/