Na den přesně před 100 lety představil Ford převratný Model TT, který vydláždil cestu moderním užitkovým vozům

Na den přesně před 100 lety představil Ford převratný Model TT, který vydláždil cestu moderním užitkovým vozům / Foto zdroj: FORD MOTOR COMPANY, spol. s.r.o.

logo Ford - Go Further

 

• Svůj první užitkový vůz, Model TT, uvedl Ford přesně před sto lety
• Model TT konstrukčně vycházel z legendárního osobního Modelu T, ale byl delší a robustnější
• Ford je v současnosti nejprodávanější značkou užitkových automobilů v Evropě

O legendárním Fordu Model T jste nepochybně již slyšeli. Ale co takový Model TT?

 

Je sice méně známý, ale přesto velmi významný. Vytyčil totiž cestu všem moderním dodávkám a pick-upům včetně současného Transitu.

Přesně před 100 lety se začal prodávat Model TT – první užitkový Ford s nosností do jedné tuny. Na základní podvozek si zákazníci mohli přiobjednat korbu a vozit tak nejrůznější zboží od dopisů až po pohonné hmoty. Model TT byl nejprve uveden na americký trh, ale mnoho se jich vyrobilo i v Evropě, v britském Manchesteru.

Model TT byl delší a robustnější než osobní Model T. V kabině bylo místo pro řidiče a jednoho spolujezdce. Motor se spouštěl startovací klikou. Zákazníci toužící po vyšším jízdním komfortu si mohli namísto sériově dodávaných plných pryžových pneumatik připlatit za moderní pláště plněné vzduchem.

V současnosti je Ford nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě. Zákazníkům nabízí širokou paletu modelů zahrnující Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier a Ranger.*

* Údaje za celý rok 2016. Ford of Europe obvykle zveřejňuje výsledky z 20 tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

/Tisková zpráva, *FORD MOTOR COMPANY, spol. s r.o., www.ford.cz, Mediální servis společnosti, Martin Linhart/