Ředitelství silnic a dálnic omezí běžnou údržbu komunikací v době konání Velké ceny Brna

Ředitelství silnic a dálnic omezí běžnou údržbu komunikací v době konání Velké ceny Brna / Ilustrační foto-zdroj: GALLARD TRANSPORT s.r.o.

logo ŘSD

 

 

V zájmu zachování plynulosti dopravy při nadcházejícím exponovaném víkendu nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD (D1, D2, D46) žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

 

Omezení činnosti údržby platí:

3. 8. 2017 – 6. 8. 2017 v čase 8 – 21 h.

Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií.

Všem řidičům doporučujeme vždy před jízdou využívat stránek www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace.

Mobilní aplikace

Mohu si zde stáhnout také naši mobilní aplikaci: http://portal.dopravniinfo.cz/servis-ridicum/mobilni-aplikace. Aplikace vyhodnocuje dopravní situaci v reálném čase a na konkrétní trase. Pokrývá dálnice ČR, poskytuje záběry z dopravních kamer a automaticky aktualizuje informace o dopravní a meteorologické situaci. Aplikace je ke stažení zdarma pro všechny uživatele Android, iPhone i Windows Mobile. Aplikaci je možné spustit také pomocí internetového prohlížeče na adrese http://m.dopravniinfo.cz.

Asistenční služba

Všem řidičům je na většině dálnic (viz mapa v příloze) k dispozici také bezplatná asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Kontakt – 800 280 281.

Příloha: Asistenční služba ŘSD

/Tisková zpráva, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Čerčanská 12, CZ-14000 PRAHA. Tiskové oddělení, Mgr. Jan Studecký, www.rsd.cz /