Moderní ikona s elektrickým pohonem: Volkswagen představí v Detroitu další model řady I.D.

Volkswagen Showcar NAIAS Detroit 2017 (Foto zdroj: VW)

• Koncept se dvěma elektromotory a pohonem všech kol
• Designérská ikona s multifunkčním, variabilním interiérem

 

Éra elektrické mobility začíná. Volkswagen představí na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show; 8. až 22. ledna) v Detroitu nový model řady I.D. v podobě moderního multifunkčního vozidla.

 

Studie svým designem propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Stejně jako I.D. vychází i tato studie z modulární platformy pro vozidla s elektrifikovaným pohonem, a ukazuje tak potenciál a široké možnosti využití platformy MEB.
Volkswagen Showcar NAIAS Detroit 2017 (Foto zdroj: VW)

Od představení modelu I.D. na zářijovém autosalonu v Paříži symbolizují tato písmena především novou generaci zcela síťově propojených vozidel značky VW s čistě elektrickým pohonem. I.D. je navíc ztělesněním čistého designérského stylu, vytříbených tvarů, poctivého charakteru, autentické emocionality – a samozřejmě i dokonalého prostorového konceptu a kvality v každém detailu, která je pro Volkswagen typická.

Také nová studie I.D. bude v budoucnosti schopna zcela automatické jízdy. Stačí mírně stisknout logo VW a elektricky ovládaný volant se zasune do přístrojové desky. Zatímco řidič odpočívá, laserové skenery, ultrazvukové a radarové senzory a kamery rozpoznávají ostatní účastníky silničního provozu a okolí vozidla.

Nová studie I.D. propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Celkový koncept tohoto vozidla je revolucí. Kombinuje velký prostor pro cestování s dlouhým dojezdem na jedno nabití akumulátoru. Nabízí nový pocit svobody. S nulovými emisemi. A zahajuje novou epochu mobility.

/Tisková zpráva, 23.12.2016, Porsche Česká republika s.r.o., David Valenta, Telefon: +420 / 251 033 806, E-Mail: david.valenta@porsche.co.cz, www.volkswagen.cz, www.facebook.com/VolkswagenCR, www.volkswagen-media-services.com/