DB Schenker staví obří ostrovní logistické centrum pro Mercedes Benz

(ilustrační foto) DB Schenker staví obří ostrovní logistické centrum pro Mercedes Benz (foto z Duisburgu) / Foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o.

logo DB SCHENKER

 

 

Logistická společnost DB Schenker a provozovatel přístavu Duisburger Hafen AG položili základní kámen logistického centra v přístavu v německém Duisburgu.

 

V hale o rozloze 100 000 m2 plánuje DB Schenker konsolidovat, balit a rozesílat komponenty pro výrobu a náhradní díly pro celosvětovou výrobu dodávek Mercedes Benz.

DB Schenker staví obří ostrovní logistické centrum pro Mercedes Benz (foto z Duisburgu) / Foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o.Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil Erich Staake, předseda představenstva duisport Group, Dr. Thomas Böger, člen představenstva DB Schenker Německo, starosta Duisburgu Sören Link a za Daimler AG Dr. Jörg Homering, manažer logistiky Mercedes-Benz divize dodávkových vozů.

Nové centrum poutá pozornost nejen svou rozlohou, ale také bezkonkurenční strategickou polohou. Po tom, co Daimler a DB Schenker oznámili uzavření spolupráce na zajištění logistiky součástek pro výrobu a náhradních dílů, poskytl duisburský přístav plochu o obří rozloze 100 000 m2 na ostrově Mercatorinsel na řece Ruhr. Logistické centrum je přímo napojeno na silniční, železniční a námořní dopravní síť.

V následujících měsících v rámci první fáze výstavby vyroste 25 000 m2 skladovacích prostor a 1 500 m2 kancelářských ploch.

Lokalita má velký potenciál pro další výstavbu

Místo skýtá potenciál i díky bezprostřední blízkosti námořního překladiště, ze kterého kontejnery putují do celého světa.

„Projekt logistického centra v duisburském přístavu je výsledkem naší dlouholeté spolupráce se společností Daimler. Do obřího projektu se můžeme pustit díky velmi slibnému konceptu, dobré znalosti procesů a výbornému napojení na jeden z hlavních dopravních uzlů. Věříme, že projekt logistického centra v Duisburgu je dalším významným krokem vpřed v rámci rozvoje naší kontraktační logistiky,“ říká Dr. Thomas Böger, člen představenstva DB Schenker Německo.

„V první fázi projektu vytvoříme přibližně 200 nových kvalifikovaných pracovních míst v duisburském přístavu, to přispěje k upevnění naší role největšího zaměstnavatele v rýnsko-ruhrské konurbaci,“ vysvětluje Joachim Stern jednatel divize logistiky pro rýnský region DB Schenker Německo.

Dr. Jörg Homering, manažer logistiky Mercedes-Benz divize dodávkových vozů dodává: „Položení základního kamene vnímáme jako další milník v naší dlouholeté spolupráci s DB Schenker. Strategicky výhodná poloha v duisburském přístavu spolu s bezkonkurenční dopravní dostupností a krátkou vzdáleností do dalších logistických skladů v Německu podpoří rozvoj našeho globálního podnikání.”

/Tisková zpráva, SCHENKER spol. s r. o., https://www.dbschenker.cz/