Olomouc a Ostrava zezelenají – první přímé linky do Polska a přístup do evropské sítě FlixBusu

Olomouc a Ostrava zezelenají – první přímé linky do Polska a přístup do evropské sítě FlixBusu / Foto zdroj: www.flixbus.cz

logo-flixbus

 

•  Premiéra FlixBusu v Olomouci a Ostravě – nová přímá spojení do Krakova a Katovic
•  Přístup do evropské sítě FlixBusu: 1 200 destinací ve 22 zemích
• „Zelená a chytrá mobilita“- moderný standardy služeb s FlixBusem

Aktuálně nabízí FlixBus, evropský poskytovatel mobility s největší meziměstskou autobusovou sítí v Evropě, nová spojení z Olomouce a Ostravy.

 

Zelené autobusy FlixBusu spojují přímo obě města s polskými destinacemi Krakovem a Katovicemi. Pouze s jedním přestupem mají zákazníci z Olomouce i Ostravy přístup do široké evropské sítě FlixBusu.
Olomouc a Ostrava zezelenají – první přímé linky do Polska a přístup do evropské sítě FlixBusu / Foto zdroj: www.flixbus.cz Olomouc a Ostrava zezelenají – první přímé linky do Polska a přístup do evropské sítě FlixBusu / Foto zdroj: www.flixbus.cz

„Olomouc a Ostrava zezelenají. Olomoucí a Ostravou začínáme začleňovat regionální destinace v České republice do naší sítě. Naším cílem je zavést novou mobilitu pro cestující po celé Evropě, aby se stalo poznávání nových destinací jednodušší a pohodlnější,” říká Nina Göbbels, tisková mluvčí společnosti FlixBus. Jízdenky pro přímá spojení z obou moravských měst do Krakova a Katovic je možné rezervovat on-line na webové stránce nebo pomocí bezplatné FlixBus App dostupné v češtině, je možno využít Wi-Fi připojení, zásuvek, cestující mají garantováno své sedadlo, tak jako dostatečný prostor pro nohy v klimatizovaném autobuse FlixBusu.

Kromě nových přímých spojení do Polska mají zákazníci z Olomouce a Ostravy přístup s jednou tranzitní zastávkou do více než 170 destinací v evropské síti FlixBusu. Například Olomouc – Katovice, 1x denně, 2:30 h., 269 Kč nebo Ostrava – Krakov, 3x denně, 2:20 h., 229 Kč.

Chytrá mobilita – moderní standardy služeb s FlixBusem

FlixBus nabízí zelenou a inteligentní mobilitu všem. Jeho zákazníci si mohou zarezervovat své jízdenky on-line prostřednictvím webových stránek www.FlixBus.cz, přes mobilní aplikaci FlixBus App, ve spolupráci s cestovními kancelářemi nebo přímo u řidiče autobusu.

Cena jízdenky zahrnuje Wi-Fi připojení, elektrické zásuvky a příjemné posezení na palubě klimatizovaných autobusů. FlixBus smartphone aplikace je dostupná v českém jazyce a má mnoho funkcí, aby bylo cestování ještě jednodušší. „Zákazníci dostávají automaticky přímé informace prostřednictvím APP o případném zpoždění,“ doplňuje Nina Göbbels, tisková mluvčí společnosti FlixBus. „S naší bezplatně dostupnou mobilní aplikací pro iOS, Windows a Android si mohou cestující snadno zarezervovat jízdenky, zjistit dostupnost linek, cestovní informace o jejich cestě a také využít navigační nástroj k vyhledání místa odjezdu. S ohledem na to jsou naši zákazníci informováni také prostřednictvím oznámení v aplikaci.“

FlixBus je prvním poskytovatelem na evropském trhu, který nabízí informace o zpoždění v rámci svého manažerského řízení služeb. Díky využití GPS Live-Tracking monitoruje tým FlixBusu každý ze svých zelených autobusů a vypočítává potenciální zpoždění. Check-in se provádí pomocí QR kódu přes APP aplikaci přímo u autobusu. Možnost změny rezervace nebo jejího zrušení je možné do 15 minut před odjezdem.

Olomouc a Ostrava zezelenají – první přímé linky do Polska a přístup do evropské sítě FlixBusu / Foto zdroj: www.flixbus.cz Zelená mobilita – cestovní CO2 neurální s FlixBusem

FlixBus má mezinárodní síť se 200.000 denními spojeními do 1 200 destinací ve 22 zemích. V roce 2016 cestovalo zelenými autobusy kolem 30 milionů zákazníků. Uživatelé FlixBusu profitují z vysoké kvality za nejlepší cenu a udržitelnost dopravy. Kromě bezpapírové rezervace a přihlášení přes aplikaci FlixBus APP mají zákazníci možnost nahradit dobrovolně emise CO2 vyprodukované při jejich cestě. Částka kompenzace se pohybuje mezi 1 až 3 % ceny jízdenky a je určena na mezinárodně certifikované projekty v oblasti klimatu.

Z německého startupu k evropskému hráči

FlixBus zahájil svoji činnost v roce 2013 se čtyřmi linkami vedoucími přes jižní Německo a za čtyři roky prošel bezprecedentním vývojem. Cestujcí FlixBusu mají prospěch z vysoké kvality služeb poskytovaných za nejlepší cenu a udržitelné možnosti alternativní mobility. Obchodní model FlixBusu je založen na jedinečné mezinárodní spolupráci s lokálními malými a středními podniky, autobusovými dopravci. Regionální autobusový partneři, často se jedná o rodiné podníky s desítkami let zkušeností, jsou odpovědni za každodenní provoz jednotlivých linek a starají se o flotilu zelených autobusů. Zároveň podpora reginální ekonomiky vytváří možnosti vzniku nových pracovních míst. FlixBus se stará o technologie, prodej jízdenek, zákaznický servis, plánování tras, tak jako o služby v oblasti marketingu a prodeje. Jakožto mladé začínající firmě se FlixBusu podařilo vybudovat největší meziměstskou autobusovou síť v Evropě.

O společnosti

FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Od roku 2013 nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky propracovanému plánování spojů a modernímu rezervačnímu systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 200.000 denních spojů do 1.200 destinací ve 22 zemích. FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první spoje. Díky úzké spolupráci s místními malými a středně velkými podniky mluví za tento start-up zkušenost a kvalita. Z center v Berlíně, Mnichově, Paříži, Záhřebu, Miláně a Kodani se tým FlixBusu stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing & prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. Regionální autobusoví partneři – povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí – jsou zodpovědní za provoz a flotilu zelených autobusů, které splňují nejvyšší nároky na komfort a bezpečnost. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka tak jdou ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. Díky tomuto světově unikátnímu obchodnímu modelu přepravily autobusy FlixBus již milióny zákazníků po celé Evropě a daly vznik tisícům nových pracovních míst.

 

/Tisková zpráva, FlixBus, Nina Göbbels (FlixMobility, tisková mluvčí)/