Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý

Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media

logo BUGGYRA RACING

 

Jezdec týmu TATRA Buggyra Racing se doslova prodíral bahnem dlouho na druhém místě, v druhé půlce pak kvůli komplikacím se spojkou ztratil a cílem projel se sedmým nejrychlejším časem.

 

V celkovém hodnocení je na páté pozici se ztrátou přes pět minut na vedoucího Holanďana Van Den Brinka.
Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media

Druhá etapa slavného závodu se jela ještě na horším, blátivém terénu než etapa první, což před startem dávalo velké šance na dobré umístění Martinu Kolomému. To také ihned po startu potvrdil a pohyboval se na předních příčkách. V závěru etapy ho ovšem postihly problémy s řazením, které zapříčinily odsun na sedmou pozici. „Dnešní etapa byla hodně výživná. Bylo to strašně náročné na auto a na techniku. Na čtyřicátém kilometru se nám při průjezdu lesem zasekla nějaká kláda do posilovače, vyrazila nám tyčku, tak jsme jeli dalších osmdesát nebo sto kilometrů bez spojky. Hlavně, že jsme dojeli a zítra můžeme pokračovat, “ komentoval komplikace v průběhu druhé etapy Kolomý.

Závada na speciálu TATRA Phoenix není nijak zásadní a mechanici týmu TATRA BUGGYRA Racing dají vůz do rána do pořádku. „Bez spojky se jede špatně, obzvlášť v tak náročných podmínkách jako dnes. Ale s problémem si poradíme a ráno má Martin svého Phoenixe připraveného“ popisoval komplikace s technikou Ing. Robin Dolejš. „Jak tak koukám kolem sebe, tak jsme mohli dopadnout i hůř. Ztráta pěti minut je nic a zítra valíme dál. Už se těším,“ dodal Kolomý, který po dnešní etapě usedl na páté místo celkového pořadí.

Třetí závodní den je poslední na ruském území a po 330 kilometrů dlouhém měřeném úseku se přesunou do kazašského Kostanay. Jelikož se pojede z drtivé části na obdobném terénu jako předchozí etapy, očekává se opět zajímavý závod, který by mohl Kolomému svědčit.

Výsledky 2. etapy:

1. Den Brink Renault
2. De Rooy Iveco +2:04
3. Ardavichus Iveco +3:17
4. Shibalov Kamaz +4:00
5. Sobotnikov Kamaz +4:57
7. KOLOMÝ TATRA +11:30

Výsledky po 2. etapě:

1. Den Brink Renault 3:05:20
2. De Rooy Iveco +0:13
3. Ardavichus Iveco +1:31
4. Shibalov Kamaz +2:26
5. KOLOMÝ TATRA +5:38

Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media Kláda obrala Kolomého o pódium, celkově je pátý / Foto zdroj: BUGGYRA media

 

/Tisková zpráva, BUGGYRA media, BUGGYRA International Racing System, CZECH REPUBLIC, http://www.buggyra.com/