Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění

Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění / Foto zdroj: BUGGYRA media

logo BUGGYRA RACING

 

Martin Kolomý v počátku dnešní etapy Silk Way Rally zapadl v jednom z kazašských močálů a ztráta, kterou nabral, stačila na deváté místo.

 

Posádka týmu TATRA Buggyra Racing však stále v průběžném pořadí drží umístění na podiu.
Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění / Foto zdroj: BUGGYRA media Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění / Foto zdroj: BUGGYRA media

Dnes se jezdci vydali do páté etapy s přejezdem z hlavního města Astany do města Semey. Martin Kolomý do ní startoval jako první, a to se mu také stalo osudným. V první polovině závodu zapadl v jednom z močálů a čekal na pomoc s vytažením. Té se dočkal až od domácího jezdce Ardavicuse, když před tím piloti na MAZu bez povšimnutí projeli. Ztráta přes 30 minut na vedoucího jezdce znamenala dojezd na deváté pozici.

„Dnes jsme zaplatili daň za start z prvního místa. Zapadli jsme v močále a čekali, až nás někdo vytáhne, bohužel ani jeden z MAZu nezastavil, až Artur nás vytáhl, za což velký dík.“Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění / Foto zdroj: BUGGYRA media

„Jinak trať opět nádherná, ale co předvádí Kamaz je dost nepochopitelný. Zkracují si trať takovým způsobem, že se až divím, zda to mají za potřebí. Nevadí, my bojujeme dál, hlavně, že Tatra letí a pro nás to jsou drahocenné zkušenosti a příprava na Dakar,“ hodnotil pátou etapu včerejší vítěz a po dnešku třetí muž průběžného pořadí, který je nyní obklopen ruskými Kamazy.

Dnešní etapa také obsahovala nejdelší měřený úsek na kazašském území, a to dlouhý bez mála 500 kilometrů. „Na to, jak byla etapa dlouhá se vůbec necítím unaveně, naopak čím delší, tím lepší,“ dodal vysmátý Kolomý.

Zítra na závodníky čeká poslední čistě kazašská etapa s přejezdem do města Urdzhar a se speciálou dlouhou necelých 400 kilometrů. Měla by se jet na podobném povrchu jako dnes.

Výsledky 5. etapy:

1. Sotnikov Kamaz 4:32:17
2. Shibalov Kamaz +4:03
3. Nikolaev Kamaz +9:47
4. Viazovich Maz +16:10
5. Mardeev Kamaz +26:20
9. KOLOMÝ TATRA +37:39

Výsledky po 5. etapě:

1. Sotnikov Kamaz 15:25:26
2. Shibalov Kamaz +00:48
3. KOLOMÝ TATRA +15:27
4. Mardeev Kamaz +23:23
5. Ardavicus Iveco +56:03

Kolomý i přes zapadnutí v močálu drží podiové umístění / Foto zdroj: BUGGYRA media

 

/Tisková zpráva, BUGGYRA media, BUGGYRA International Racing System, CZECH REPUBLIC, http://www.buggyra.com/