Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk / Foto zdroj: Bridgestone CR s.r.o.

logo BRIDGESTONE

 

 

Pneumatika značky, která zaručuje vysoké výkony i dlouhou životnost

 

Firestone pokračuje uvedením nové pneumatiky Roadhawk v revitalizaci kultovní americké značky na evropském trhu.

Firestone spustil v roce 2014 program revitalizace své značky v Evropě. Jeho základem jsou investice do produktů, rozšiřování produktové řady a zvyšování povědomí o značce mezi zákazníky. Pneumatika Roadhawk je šestou pneumatikou, kterou Firestone uvádí na trh během pouhých tří a půl let.

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk / Foto zdroj: Bridgestone CR s.r.o.

Završení produktové řady

Firestone Roadhawk je pneumatikou pro každého, která vznikla na základě průzkumu požadavků mezi více než 1000 evropskými řidiči. Z rozsáhlého výzkumu trhu vyplynulo, že řidiči chtějí pneumatiku s vysokými výkony a dlouhou životností. Řidiči potřebují bezpečnou cestovní pneumatiku, na kterou se mohou spolehnout za všech podmínek, od deštivého počasí přes popojíždění v dopravní koloně až po jízdu na dálnici. Právě takovou pneumatikou je Roadhawk. Firestone touto pneumatikou završuje modernizaci své produktové řady.

Správná pneumatika pro každou situaci

Pneumatika musí zvládat nároky každodenního provozu při dojíždění do práce, vyřizování různých záležitostí a vyzvedávání dětí. Firestone Roadhawk je v tomto ohledu výjimečnou pneumatikou, která si hravě poradí s výzvami všedního dne, což potvrdily testy a certifikáty organizace TÜV SÜD, největšího nezávislého institutu pro testování pneumatik a kol v Evropě.

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk / Foto zdroj: Bridgestone CR s.r.o.

Konstrukce pro vysoké výkony a dlouhou životnost

Konstrukce pneumatiky Firestone Roadhawk zaručuje vysoké výkony po celou dobu dlouhé životnosti. Pneumatika Firestone Roadhawk v nezávislých testech organizace TÜV SÜD potvrdila, že poskytuje lepší provozní vlastnosti na mokru než konkurence i po ujetí 20 000 kilometrů.¹ Nabízí také o 20 % delší životnost² než její předchůdce Firestone TZ300.

Nejlepší přilnavost na mokru ve své třídě

Pneumatika Firestone Roadhawk obdržela díky svému jedinečnému dezénu a speciálně vyvinutým pryžovým směsím nejvyšší hodnocení „A“ na informačním štítku EU za přilnavost na mokru.

Nejkratší brzdná dráha na suchu ve své třídě

Nezávislé testy organizace TÜV SÜD potvrdily, že pneumatika Firestone Roadhawk poskytuje také nejlepší brzdné výkony na suchu³ ve své třídě. V porovnání s konkurenčními pneumatikami byla její brzdná dráha až o 3 metry kratší.

Lehká kostra pneumatiky přispívá k nízkému valivému odporu,* který snižuje spotřebu paliva.

Vzhledem k trendu, kdy jsou do výbavy rodinných vozů a cestovních automobilů stále častěji  zařazována větší kola, bude nabídka pneumatik Firestone Roadhawk zahrnovat rozměry pro kola s průměrem ráfku 15“ až 19“.

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk / Foto zdroj: Bridgestone CR s.r.o.

Pneumatika pro širokou motoristickou veřejnost

„Firestone Roadhawk je pneumatikou, na kterou se můžete kdykoli spolehnout. Je jako nejlepší přítel a stejně jako v opravdovém přátelství podává i Roadhawk dlouhodobě nejlepší výkony,“ říká Thierry Jupsin, ředitel marketingu značek ve společnosti Bridgestone Europe.

Přátelství bylo vždy součástí příběhu značky Firestone. Zakladatel společnosti Harvey Firestone se přátelil s osobnostmi, které patřily mezi největší průkopníky dvacátého století, ať to byl Henry Ford, Thomas Edison nebo John Burroughs. Tito čtyři muži si vzájemně vyměňovali nápady, podporovali se a ve svých oborech měnili svět.

Inovativní duch Harveyho Firestona a jeho přátel položil základy pro značku Firestone a její produkty. Firestone Roadhawk je přítelem, na kterého se může řidič spolehnout, protože ho podpoří na každém kilometru, a to po celou dobu dlouhé životnosti.

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk / Foto zdroj: Bridgestone CR s.r.o.Evropská prezentace pneumatiky Firestone Roadhawk

Firestone představil svou nejnovější cestovní pneumatiku Firestone Roadhawk ve dnech 31. května až 4. června v Barceloně. Přibližně 300 účastníků z celé Evropy oslavilo značku Firestone a podrobilo pneumatiku Roadhawk testům při různých jízdních zkouškách na závodním okruhu Parcmotor Castellolí i na atraktivní vytyčené trase, vedoucí po silnicích katalánského regionu.

Rozmanité jízdní zkoušky prokázaly, že pneumatika Firestone Roadhawk skutečně poskytuje vysoké výkony během celé doby prodloužené životnosti a své spolehlivé provozní vlastnosti si zachovává i po ujetí 20 000 km, ať se jedná o jízdu na mokrém povrchu, ovladatelnost nebo brzdění. Akci završila návštěva slavného hudebního festivalu Primavera Sound, jímž byl zahájen třetí ročník hudebních akcí Firestone Music Tour.

Tato prezentace byla pro značku Firestone důležitým milníkem, protože potvrdila její zaměření na revitalizaci značky Firestone v Evropě.

Podívejte se na vzrušující video z této akce!

¹ Pneumatika Firestone Roadhawk překonává své konkurenty při akvaplaningu v přímém směru i v zatáčce. Testy uskutečnila organizace TÜV SÜD na objednávku společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 s pneumatikami Firestone Roadhawk, UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP a Nexen NBlue HD+. Pneumatiky zakoupila organizace TÜV SÜD na evropském trhu. Testy proběhly na vozech VW Golf VII, s nimiž bylo ujeto 20 000 km. Zpráva č. 713086643-BM.
³ V porovnání s pneumatikou Firestone TZ300. Interní test proběhl v březnu 2016 na zkušebním polygonu Bridgestone v Římě s pneumatikami rozměru 205/55 R 16 91V.
³ V porovnání s pneumatikami UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP a Nexen NBlue HD+. Test uskutečnila organizace TÜV SÜD na objednávku společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 na zkušebním polygonu ATP Papenburg s pneumatikami rozměru 205/55 R 16 91V. Pneumatiky zakoupila organizace TÜV SÜD na evropském trhu. Testovacím vozem byl VW Golf VII. Zpráva č. 713086643.
* Nová pneumatika Firestone Roadhawk dosahuje na informačním štítku EU hodnocení „C“ za hodnotu valivého odporu.

/Tisková zpráva, zdroj fotografií – Bridgestone CR, s.r.o., Klimentská 46, Praha 1, www.bridgestone.cz. AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: zorka.maskova@accpr.cz /