Buggyra postaví na Hungarian Baja dva nováčky!

logo BUGGYRA RACING

 

Hned dvakrát během jednoho měsíce se stane cílem týmu Buggyra Racing Maďarsko.

 

Zatímco poslední srpnový víkend budou bojovat tahače na Hungaroringu, již tento pátek vypukne poblíž Budapešti Hungarian Baja 2017.
Buggyra postaví na Hungarian Baja dva n Buggyra postaví na Hungarian Baja dva n

Roudnický tým tentokrát vyšle do boje zbrusu novou posádku ve složení Šoltys – Kalina – Šikola, když nováčky Š + Š doplní velezkušený navigátor. „Naše účast na Hungarian Baja má dva hlavní důvody,“ vysvětluje v tomto případě konstruktér David Vršecký. „Potřebujeme prověřit druhého Phoenixe a vyzkoušet možnou dakarskou posádku“. Co se nováčků týče, zatímco Martin Šoltys má zkušenosti se závody v autokrosu, Tomáš Šikola pracuje v roudnickém Buggyra Technology Centru jako mechanik. „V případě Šikiho se může jednat pro mnohé o překvapení, ale na základě dosavadních zkušeností jsme usoudili, že zejména na Dakaru může být přínosné, pokud kopilot bude zároveň špičkovým mechanikem. Díky Pepovi Kalinovi máme jistotu, že se kluci v Maďarsku neztratí.“

Účastníci závodu se budou muset vypořádat s nástrahami 491 km. Startuje se pátečním prologem (11.4 km), v sobotu následují dvě etapy o délce 136.6 km. Shodnou délku 103.2 km budou mít i obě nedělní etapy. Zatímco v pátečním prologu se budou muset účastníci Hungarian Baja 2017 vejít do časového limitu 30 minut, o víkendu budou mít k dispozici 2:30 hod, respektive dvě hodiny. „Neřekl bych, že se jedeme pouze zúčastnit, ale vítězství není prvořadým cílem,“ prozradil David Vršecký.

Původně měl na Hungarian Baja startovat rovněž Martin Kolomý, jeho účast ovšem zhatila logistika. Technika z úspěšné Silk Way Rally je totiž stále na cestě. „Možná se to nakonec ukáže být ku prospěchu věci. Martin je sice nezničitelný, na druhé straně proč si neorazit? V září se posadíme na dakarský kolotoč, ze kterého seskočíme v polovině ledna,“ konstatuje David Vršecký.

/Tisková zpráva, BUGGYRA media, BUGGYRA International Racing System, CZECH REPUBLIC, http://www.buggyra.com/