Nový Ford Fiesta se představí na Friends Festu v Pardubicích!

Nový Ford Fiesta se představí na Friends Festu v Pardubicích! / Foto zdroj: FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

logo Ford - Go Further

 

Ford Fiesta byl v březnu letošního roku vůbec nejprodávanějším vozem v Evropě, a přesto již teď přichází ve zcela nové generaci.

 

Tu český Ford motoristům poprvé oficiálně představí na velkém festivalu zvaném Friends Fest, který proběhne v sobotu 12. srpna v Pardubicích.

Nová Fiesta, považovaná odborníky za technicky nejvyspělejší malý vůz na evropském trhu, nabídne zákazníkům hned od začátku výběr ze čtyř variant: základní, ale výborně vybavené Trend, stylové Titanium, sportovně laděné ST-Line a luxusní Vignale. V příštím roce nabídku rozšíří ještě crossover Fiesta Active a sportovní Fiesta ST s výkonem 147 kW.

Nejširší nabídka verzí v historii Fiesty přitom není náhodná, ale je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků po pestrém výběru různých variant a požadavky na vyšší kvalitu v segmentu malých vozů.

Jak už je u Fordu tradicí, zachovává si i nová Fiesta jednu základní charakteristiku, kvůli které ji řidiči po celém světě milují: totiž skvělé a bezpečné jízdní vlastnosti, díky nimž je s vozem radost jezdit. Nová Fiesta ovšem tyto schopnosti ještě povýšila – její přilnavost v zatáčkách se zlepšila o 10 procent a brzdná dráha se zkrátila o 8 procent!

Nové technologie

Jako první model značky Ford, dostala Fiesta systém detekce chodců, který dokáže předejít srážce i v noci. Fiesta je také první Ford s prémiovým audiosystémem B&O PLAY, jenž promění interiér vozu doslova v koncertní síň a jehož zvukovým kvalitám dokáže konkurovat jen málokterý audiosystém napříč všemi značkami i segmenty. Inovativní infotainment SYNC 3 má nyní „plovoucí“ dotykový displej o úhlopříčce až osm palců a intuitivní ovládání.

Elegantní exteriér i ergonomický interiér nové Fiesty pak nabízí nové možnosti individualizace. Prémiovou výbavu zastupuje například otevíratelná panoramatická prosklená střecha nebo vyhřívaný volant.

Pokud jde o motory, spoléhá nová Fiesta u benzínových variant zejména na tříválcové agregáty včetně slavného EcoBoostu 1.0, mnohonásobného držitele titulu „Mezinárodní motor roku“. Výkonové rozpětí zážehových motorů sahá od 70 do 140 koní. V nabídce pochopitelně nebude chybět ani úsporný a výkonný diesel – ale to všechno a ještě mnohem více se návštěvníci dozvědí na sobotním pardubickém Friends Festu. Tam jim nový Ford Fiesta představí moderátorská dvojice Martin Dejdar a Petr Vacek spolu s odborníky z českého Fordu.

Všichni návštěvníci akce, kteří přijedou již dopoledne, se přitom budou moci zúčastnit soutěže o zapůjčení zcela nového Fordu Fiesta na jeden rok.

Více informací také na www.ford.cz a www.friendsfest.cz.

 

FRIENDS FEST – přátelský festival plný Ameriky

Unikátní multižánrový zážitkový open-air festival pro všechny, kteří obdivují americké automobily a motocykly, čas od času si dopřejí poctivé, typicky americké pochutiny jako hamburgery či steaky, zajímají se o vojenskou historii a techniku, nedají dopustit na blues, country či rock ’n’ roll v podání českých kapel nebo milují svět westernu a indiánů. Návštěvníci uvidí vojenské campy a techniku, zažijí atmosféru rodeové arény, inspirují se módními stylovými přehlídkami, pobaví se různými soutěžemi a zhlédnou spoustu dalšího. Pro děti je připraven netradiční dětský den s mnoha zajímavými atrakcemi. Návštěvníci festivalu uvidí naživo i americké dragouny, tedy 2nd CAVALRY REGIMENT. Hudební hvězdou večera pak bude skupina URIAH HEEP! Celý festival bude moderovat Martin Dejdar s Petrem Vackem. Vstupné činí pouze 200 Kč/osoba v předprodeji Ticket Art, Ticketpro a friendsfest.cz. V den konání akce je vstupné 250 Kč/osoba, od 15 hodin pak 350 Kč/osoba. Děti do výšky 150 cm mají vstup zdarma.

Friends Fest se koná pod záštitou:

Amerického velvyslanectví v Praze
Primátora statutárního města Pardubic Ing. Martina Charváta
Senátorky za Pardubicko a Chlumecko Mgr. Miluše Horské
Hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického

Festival moderují Martin Dejdar a Petr Vacek

 

To nejzajímavější, co bude k vidění:

•  Američtí dragouni opět v Pardubicích! – pořadatelům této jedinečné akce s názvem Friends Fest se opět podařilo zajistit naživo 2nd CAVALRY REGIMENT!
•  Armáda ČR – speciální jednotky, výstava techniky a výzbroje, k vidění bude kolový obrněný transportér Pandur II
•  Přehlídka automobilů značky Ford od A do Z s hvězdou festivalu – legendou Ford Mustang
•  Přehlídka amerických automobilů – loukoťová kola, chrom a křídla, nadupané muscle cars, monumentální pick-upy, prostě to nejlepší z historie amerického automobilismu

•  Představení nového Fordu Fiesta

•  Americké motocykly velké trojky – Harley-Davidson – Indian – Victory
•  Představení současných modelů legendárních motocyklů včetně žhavých novinek, expozice historických motocyklů ze sbírek značkových klubů
•  Rodeo show v open-air aréně 50 x 30 m, ve které proběhnou všechny disciplíny pravého rodea: Team Roping (teamové lasování telete), Tie down roping (lasování telete), Barrel racing (barelový dostih), Electric Bull Riding (jízda na divokém býkovi)
•  Westernová show – laso, bič, revolver, sekera, nůž
•  Appaloosa show – Appaloosa je kůň, jehož původ sahá výhradně ke koním vyšlechtěným indiánským kmenem Nez Percé. Souznění člověka a koně, jež na festivalu uvidíte, vás doslova nadchne!
•  Indiánská show a indiánská vesnice – Indian Show přenese účastníky do amerických prérií, mezi kmeny indiánů, ukáže umění soužití člověka s přírodou, indiánské hry pro děti a tradiční i moderní tance.

•  Soutěž v pojídání chilli – soutěžící zkusí přežít svoji „zlatou dávku“ kapsaicinu! Slzy budou povoleny.
•  Gastronomie – široká nabídka občerstvení v americkém stylu
•  Taneční skupina CROCK 14 – skupina je zaměřena především na CLOGGING, americký step, a to jak v moderním pojetí, tak i v tradiční country podobě
•  Vojenské kempy s dobovou technikou druhé světové války. Představí se: Klub vojenské historie – 16. Obrněná a Military Car Club Plzeň.

•  Dětský den – pro děti je připraveno několik zajímavých atrakcí, které budou v ČR poprvé k vidění na tomto festivalu

•  Buffalo Bill – Jedna z nejlepších střelnic u nás, naprosto bezpečná a s možností hrát víc her, jako například: „Máš 50 ran a 1 minutu – sestřel co nejvíce terčů.“ nebo „Náhodné zvednutí.“
•  Nafukovací horolezecká stěna – horolezecká stěna vám ukáže, jak na tom opravdu je vaše fyzická kondice. Stěna je vysoká 8 m, a tak bude o zábavu postaráno
•  AquaPro Racing – v bezpečí si zkuste, jaké je to řídit závodní auto. AquaPro Racing je velice populární simulátor, poskytující adrenalinovou zábavu a jedinečnou možnost cítit se jako opravdový závodník
•  Pistolnice Romanita – atraktivní exhibice westernového umění s kolty a lasy
•  Pardubice Stallions – ukázky amerického fotbalu – východočeský tým amerického fotbalu s tradicí a pravidelnou účastí v České lize amerického fotbalu. Vítěz České ligy amerického fotbalu divize B v roce 2010 a 2011.
•  Na závěr festivalu velký ohňostroj!

Hudební vystoupení:

•  Uriah Heep (GB) – nejlepší „live“ rocková skupina na světě je hlavní hvězdou Friends Festu. Hudební legenda, která se stala společně s kapelami Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Deep Purple TOP rockovou skupinou 70. let
•  Robert Křesťan a Druhá tráva – nic lepšího v české folk and country muzice není
•  Elvis Presley Revival Band – jeden z nejlepších imitátorů Elvise v Evropě
•  Pumpa – jedna z nejvýznamnějších a nejdéle fungujících kapel jižanského rocku v ČR¨
•  RockOval – pražská rocková kapela zahraje ty největší rock ’n’ rollové hity
•  Cop – bluegrassoví „Stouni z Plzně“ s charismatickým lídrem Míšou Leichtem
•  BlueGround & Klára – představujeme projekt BlueGround & Klára, od kterého můžete očekávat moderní country music s prvotřídním americkým zvukem

/Tisková zpráva, *FORD MOTOR COMPANY, spol. s r.o., www.ford.cz, Mediální servis společnosti, Martin Linhart/