Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru

Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru / Foto zdroj: Porsche Česká republika s.r.o.

logo - Volkswagen Užitkové vozy

•   California XXL ukazuje budoucnost obytného vozidla s technikou Crafteru, pevnou vysokou střechou, kuchyňkou a koupelnou
•  Studie se středně dlouhým rozvorem a pevnou střešní nástavbou přenáší kvality oblíbeného modelu California do kategorie velkých obytných automobilů

Volkswagen California na základě modelu Transporter je pro ostatní vzorem, nejoblíbenějším obytným automobilem všech dob.

 

Již dlouhá desetiletí přesvědčuje zejména zkušené příznivce kempování svým důsledně promyšleným a všestranně variabilním interiérem. Nový a větší Crafter s velkým počtem asistenčních systémů, komfortními jízdními vlastnostmi a nízkou spotřebou paliva nyní nabízí jedinečnou příležitost přenést kvality modelu California do kategorie o třídu větších obytných automobilů Volkswagen a ještě více je rozvinout. Výrobce z Hannoveru představuje s novou studií California XXL velkou variantu automobilového světoběžníka.
Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru / Foto zdroj: Porsche Česká republika s.r.o. Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru / Foto zdroj: Porsche Česká republika s.r.o.

Inovativní uspořádání karoserie a interiéru vytváří ve studii California XXL velkorysý prostor, například pro komfortní lůžko o délce 2 metry. Pozoruhodnou volnost pohybu poskytuje oddělený, velkolepý obytný prostor. V něm nabízí dostatek místa lavice a přední sedadla otočná o 180 stupňů. Typicky účelná a prakticky promyšlená jako v modelu California je kuchyňka včetně varné desky se dvěma plynovými hořáky, chladničkou, kuchyňským dřezem a rozšiřitelnou pracovní deskou. Prakticky navržená koupelna se sprchou a WC poskytuje cestovatelům ještě více komfortu.

Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru / Foto zdroj: Porsche Česká republika s.r.o.Hvězda veletrhu Caravan Salon: Studie obytného automobilu California XXL na základě nového Crafteru / Foto zdroj: Porsche Česká republika s.r.o.Navzdory svým rozměrům neklade California XXL vzduchu velký odpor. Dokonce i s výškou 2900 mm zůstává hodnota součinitele aerodynamického odporu vzduchu (cx) v příznivém rozsahu konvenčních verzí modelové řady Crafter, a to díky propracovanému aerodynamickému konceptu (mj. speciální prvky ve zcela nově navržené vysoké střeše).

Více informací o nové studii California XXL bude zveřejněno při její světové premiéře na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017).

 

 

/Tisková zpráva, Porsche Česká republika s.r.o., Lenka Vaňková, Divize Volkswagen, Užitkové vozy, www.volkswagen.cz/