#ElectrifyTheWorld: Jak naše infrastruktura nabíjecích stanic pro elektromobily mění svět

#ElectrifyTheWorld: Jak naše infrastruktura nabíjecích stanic pro elektromobily mění svět / Foto zdroj: NISSAN

LOGO NISSAN

 

Dnes v epizodě seriálu #ElectrifyTheWorld představíme infrastrukturu nabíjecích stanic pro elektromobily – nejkomplexnější evropskou nabíjecí síť a zároveň jeden z pěti pilířů ekosystému e-mobility Nissan.

 

Díky nám je snazší vůz nabít než dotankovat. Vlastnit elektromobil není o nic složitější než vlastnit mobilní telefon. Když dochází energie, stačí pouze připojit konektor a vozidlo nabít. Pak můžete opět vyjet vstříc tomu, co pro vás život chystá.

#ElectrifyTheWorld: Jak naše infrastruktura nabíjecích stanic pro elektromobily mění svět / Foto zdroj: NISSANElektromobily je stejně jako mobilní zařízení možné nabít z jakékoliv zásuvky, kterou kolem sebe najdeme. U elektromobilů navíc existují speciální řešení, díky kterým se čas nabíjení neustále zkracuje.

Nissan už nainstaloval víc stanic rychlého nabíjení než kterákoliv jiná automobilka a s velkým zápalem pokračuje v dalším rozšiřování této sítě. V současné době je po celé EU rozmístěno přes 70 000 vyhrazených nabíjecích míst, a to včetně 4 000 stanic rychlého nabíjení. Nissan se podílel na instalaci více než 100 rychlonabíjecích stanic v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Díky naší infrastruktuře nabíjecích stanic máte možnost svůj vůz nabít doma nebo přímo na cestě

Vůz lze nabít doma, a to jak pomocí nabíjecího kabelu na střídavý proud, tak pomocí nástěnné nabíječky na střídavý proud. Nástěnná nabíječka je zařízení, které vůz nabíjí střídavým proudem. Ve voze se pak proud převádí na stejnosměrný. Takto je možné plně využít výhod palubní nabíječky a výrazně tím zkrátit dobu nabíjení.

#ElectrifyTheWorld: Jak naše infrastruktura nabíjecích stanic pro elektromobily mění svět / Foto zdroj: NISSANA pokud se jedná o nabíjení na cestě, nabíjecích míst se střídavým proudem je možné využívat i tady. Tato místa se totiž svými parametry od domácích nástěnných nabíječek nijak neliší. Nabíjecí místa jsou k dispozici například na parkovištích, na letištích a v obchodních centrech.

6. září bude mít světovou premiéru nový #Nissan #LEAF. Chcete-li mít nejnovější informace, sledujte hashtag #ElectrifyTheWorld

/Tisková zpráva, Nissan Motor Co., Ltd, Public Relations, http://newsroom.nissan-europe.com/cz/cs-cz /