Ohlédnutí za 5. závodem Truck Trial Bohemia 2017 – Černuc u Slaného

Ohlédnutí za 5. závodem Truck Trial Bohemia 2017 - Černuc u Slaného / Foto zdroj: ÚAMK- Rallye Trial Bohemia

logo Truck trial ČR

 

Poslední víkend v srpnu se jel pátý závod Mistrovství České republiky v trucktrialu, kterého se Truck Trial Team Horní Jiřetín opět zúčastnil a nutno dodat, že s úspěchem.

 

Po několika horších výsledcích, kdy jsme se pohybovali ve středu startovního pole, se naše posádky konečně přiblížily stupňům vítězů a obsadily čtvrté a páté místo.

Ohlédnutí za 5. závodem Truck Trial Bohemia 2017 - Černuc u Slaného / Foto zdroj: ÚAMK- Rallye Trial BohemiaPřed našimi posádkami skončili jen všichni tři adepti na titul mistra republiky a naopak za námi skončilo dvanáct dalších posádek.

Letošního ročníku mistrovství republiky v trucktrialu se v naší kategorii, tj. v kategorii největších třínápravových vozidel, účastní celkem osmnáct posádek a před posledním závodem se naše posádka Honza Wohl, Tomáš Hrnčíř drží na skvělém čtvrtém místě. Šance na lepší umístění tu sice je, ale už jen spíš v teoretické rovině, protože Honza by musel každopádně vyhrát a jeden z favoritů by musel propadnout. Bohužel obráceně je to horší! Ze zadních pozic se na Honzu reálně tlačí hned čtyři posádky. Takže poslední závod v Jihlavě nesmíme pokazit!

A vlastní závody? Lokalita v Černuci patří tradičně mezi ty nejlepší a letos opět ukázala svůj potenciál! Jako pískovna k tomu má nejlepší předpoklady, pořadatelé toho letos dokázali náležitě využít a postavili parádní sekce. Jezdilo se na různých površích (písek, navážka i rostlý terén), měli jsme prudké sjezdy i strmé výjezdy, adrenalinové branky, rokle, prach i vodu. Nicméně se všemi nástrahami si naše posádky se svým uralem dokázaly poradit a úspěch se dostavil.

Video od Henri Lionheart – Truck Trial Bohemia 2017 – Černuc

Truck Trial - Jihlava / Foto zdroj: ÚAMK- Rallye Trial BohemiaPoslední závod letošní ročníku Mistrovství České republiky se jede 23. – 24. září v Jihlavě a jak jsem již zmínil, bude to velmi důležitý závod, který o ledasčem rozhodne. Ve hře je totiž i postup našeho týmu na mistrovství Evropy!

Petr Leichner

fotogalerie Jiřího Skály „ZDE“