Další krok pro novou generaci nákladních vozidel Scania: SCANIA ÚTOČÍ NA STAVEBNÍ SEGMENT

Scania G 450 XT 8x4 / Foto zdroj: Scania, Dan Boman 2017

scania logo

 

• XT razí novou cestu a Scania tak dál rozšiřuje svou nabídku
• Několik verzí R, G a P denních i spacích kabin s různými výškami střechy
• Nápravy, rámy a zavěšení kol pro náročné podmínky
• Spojkový pedál pro Scania Opticruise – možnost použití v případě nutnosti
• Elektrická parkovací brzda je jedním z mnoha příkladů nových možností
• Zaměření společnosti Scania na řešení na míru pro každou aplikaci zvyšuje provozuschopnost a ziskovost stavebních dopravců, kteří musí čelit náročným výzvám

Scania pokračuje v uvádění své nové, uznávané generace nákladních vozidel – nyní nastává čas pro představení produktů a služeb se zvláštním zaměřením na stavební vozidla.

 

Scania posouvá své hranice kupředu a to zejména v podobě XT – robustního designu, který zajišťuje potřeby z hlediska vzhledu i funkce zejména těch zákazníků, kteří se musejí vypořádat s těmi nejtěžšími nároky z hlediska provozuschopnosti, produktivity a odolnosti.
Scania G 450 XT 8x4 / Foto zdroj: Scania, Gustav Lindh, 2017

“Scania XT je charakterizována nápadnými atributy, jako je extrémně robustní přední část, a zároveň jasně signalizuje naše ambice pro růst ve stavebním segmentu,” říká Anders Lampinen, produktový ředitel divize stavebních vozidel ‘Scania’. “Před třemi či čtyřmi lety jsme zahájili ofenzivu na evropské úrovni, kde Scania postupně získává pozici silného hráče také ve stavebním sektoru.”

Pozice, kterou si ‘Scania’ na trhu vytvořila, je počátečním bodem pro představení stavebních vozidel v nové generaci nákladních vozů. ‘Scania’ nyní poskytuje sortiment produktů a služeb, které jsou speciálně přizpůsobeny pro stavební dopravce – zákazníky, kteří se ve všech ohledech musí vypořádat s těmi nejtěžšími úkoly a nejtěsnějšími finančními podmínkami.

Scania XT exteriér / Foto zdroj: Scania, Göran Wink, 2017 Scania XT exteriér / Foto zdroj: Scania, Göran Wink, 2017

Uvádění nové generace nákladních vozidel ‘Scania’ na trh začalo na podzim 2016 v podobě řešení pro 11 aplikací pro dálkové provozy. Díky zavedení řady ‘Scania XT’, kabin P, G a R v denní verzi, listovým pružinám a vlastnostem, jako jsou dvojnáprava, mají nyní stavební dopravci přístup ke všem dychtivě očekávaným konfiguracím, potřebným pro zvládání různých výzev, kterým na denní bázi čelí.

“Jsme si vědomi toho, že o novou generaci bude velký zájem,” říká Lampinen. “Byla dobře přijata a stavební zákazníci samozřejmě toužili po nových denních kabinách, vice variantách motorů a typických konfiguracích 6×4 nebo 8×4, které potřebují. Scania jednoznačně upřednostňujeme úzkou spolupráci se svými zákazníky a jejich schopnost dosáhnout zisku je pro nás vždy prioritou.”

Scania G 500 XT 6x4, Sklápěč Scania R 580 XT V8 6x4, Sklápěč Scania R 500 XT 6x4, Sklápěcí přívěs Ekerö, Švédsko, Foto: Dan Boman 2017 Foto zdroj: Scania

 

/Tisková zpráva, Viktor Tamayo, PR and Communication Coordinator. *Scania Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švédské firmy ‘Scania CV AB’. /