DB Schenker převezl více než 100 000 tun materiálu pro výstavbu tří elektráren v Egyptě. Přestavěl kvůli tomu malý rybářský přístav na přepravní hub

DB Schenker převezl více než 100 000 tun materiálu pro výstavbu tří elektráren v Egyptě. Přestavěl kvůli tomu malý rybářský přístav na přepravní hub / Foto zdroj: DB Schenker

logo DB SCHENKER

 

 

V rámci svého aktuálně největšího logistického projektu převezl DB Schenker 100 000 tun komponentů pro stavbu tří obřích elektráren společnosti Siemens AG v Egyptě.

 

Kvůli přepravě turbín, generátorů, transformátorů nebo boilerů z USA a Evropy do Egypta přestavěl DB Schenker rybářský přístav Burullus na přepravní hub.
DB Schenker převezl více než 100 000 tun materiálu pro výstavbu tří elektráren v Egyptě. Přestavěl kvůli tomu malý rybářský přístav na přepravní hub / Foto zdroj: DB Schenker DB Schenker převezl více než 100 000 tun materiálu pro výstavbu tří elektráren v Egyptě. Přestavěl kvůli tomu malý rybářský přístav na přepravní hub / Foto zdroj: DB Schenker

Přeprava 100 000 tun materiálu o objemu 400 000 m3 zaměstnávala v posledních týdnech německý DB Schenker, který do konce září realizoval přepravy obřích komponentů, některých až o váze 500 tun, mezi nimi bylo i osm plynových turbín. Každý z osmi bloků v každé elektrárně bude složen z 248 těchto obřích dílů.

K tomu, aby DB Schenker dopravil náklad na místo stavby elektráren, musel přebudovat rybářský přístav Burullus na logistický hub. V přístavu v deltě Nilu vzdáleném 16 km od místa stavby budoucích elektráren tak bagry v přechozích pěti měsících prohloubily koryto kanálu na 5,5 m, vlnolamy u pobřeží byly prodlouženy o 150 m a k přístavu bylo postaveno 1 500 m přístupové cesty.  Zpevněno muselo být také 125 m dlouhé přístavní molo. Překládky nákladů na skladovací ploše o rozloze 6 000 m2 zajišťuje jeřáb o váze 600 tun.

Díly pro budoucí elektrárny se zde scházejí ze všech koutů světa

Z Charlotte v Severní Karolíně v USA se převáží generátory, další pochází z Mülheimu v Německu a z Berlína jsou plynové turbíny. Transformátory putují z Weinzu v Rakousku a z chorvatského Záhřebu, kondenzátory a díly pro parní turbíny mají původ v Bantenu v Indonésii, moduly pro boilery pak pochází z Ulsanu v Jižní Koreji. Těžké díly z Evropy a USA směřují přímo do Burullu. Komponenty z Asie nejprve připlují na zaoceánských nákladních lodích do přístavu v Alexandrii, kde jsou přeloženy na menší říční plavidla, které náklad převezou do 80 km vzdáleného přístavu Burullus.

Siemens AG v Egyptě buduje soustavu tří elektráren, které budou kombinovat plynový a parní pohon, a které budou jedny z největších na světě. Výkon každé z elektráren je koncipován na 4,8 GW, které vyrobí 8 plynových a 4 parní turbíny, a po jejich dokončení se zvýší výkon egyptské elektrárenské sítě o polovinu. Tato technologie byla vybrána egyptskou vládou na základě vysoké účinnosti, součástí dohody se Siemensem je i vybudování dvanácti parků větrných elektráren.

DB Schenker převezl více než 100 000 tun materiálu pro výstavbu tří elektráren v Egyptě. Přestavěl kvůli tomu malý rybářský přístav na přepravní hub / Foto zdroj:  DB Schenker
Foto zdroj: DB Schenker (klikni pro plné rozlišení)

 

 

 

 

 

 

 

Burullus – aktuálně největší logistický projekt DB Schenker:

•  100 000 tun komponentů na výstavbu elektrárny v deltě Nilu v Egyptě převeze DB Schenker z USA, Evropy i Asie
 482 tun váží jedna turbína na plyn, to je asi tolik, jako 100 slonů nebo 32 městských autobusů
 5,5 metrů je nyní hluboké koryto kanálu, které se muselo prohloubit, aby jím propluly lodě s nadměrným nákladem
•  7 světových měst bylo na počátku trasy přepravy všech komponentů do Burullu v Egyptě – Charlotte (Severní Karolína, USA), Mülheim a Berlín (Německo), Weinz (Rakousko), Záhřeb (Chorvatsko), Banten (Indonésie) a Ulsan (Jižní Korea)
 50% navýšení kapacity egyptské elektrárenské sítě přinese stavba tří nových elektráren v Burullu

 

/Tisková zpráva, foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o., https://www.dbschenker.cz/