TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky

TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky / Foto zdroj: TATRA TRUCKS a.s.

logo Tatra vás dostane dál

 

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

 

Na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově se už několik let koná jedna z největších a nejnavštěvovanějších bezpečnostních show na evropském kontinentu – Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky. Letos se akce uskuteční o víkendu 16. a 17. září. Vedle ozbrojených složek České republiky i partnerských zemí NATO se na Dnech NATO prezentují i společnosti zabývající se výrobou, vývojem i modernizacemi obranné techniky. K největším už tradičně patří holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň i jedněmi z hlavních partnerů Dnů NATO.
TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky / Foto zdroj: TATRA TRUCKS a.s. TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky / Foto zdroj: TATRA TRUCKS a.s.

Letos společnosti patřící do holdingu CSG a kopřivnická ‘TATRA TRUCKS’ ve společné expozici ve VIP zóně předvedou modernizovanou samohybnou houfnici DANA M1 M, samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8 CZ a také obrněné vozidlo TITUS. TITUS budou moci návštěvníci Dnů NATO vidět i během dynamických ukázek.

V tzv. relax zóně pak bude k vidění celá řada automobilů TATRA, konkrétně půjde o závodní dakarský speciál TATRA BUGGYRA a renovovaný originální dakarský závodní vůz ‘TATRA T 815 VE 6×6 „Ostrý II“ z roku 1986, dále pak vojenské vozy TATRA FORCE a TATRA TACTIC, nejnovější nákladní vůz TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT, který vznikl k výročí 120 let výroby automobilů v Kopřivnici, a také hasičský speciál TATRA TERRN°1.

Premiérově bude k vidění i zcela nový vůz AVIA INITIA řady D v provedení Euro 6, který společnost AVIA MOTORS (patřící do holdingu CSG) oficiálně představila 5. září při slavnostním spuštění výroby. V zóně u velkoplošné obrazovky bude navíc možné navštívit prezenční stan, kde se lze informovat o možnostech zaměstnání v ‘TATRA TRUCKS’ či ve společnostech holdingu CSG.

Hlavní program vícedenní akce se bude odehrávat na mošnovském letišti, kde se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce v rámci doprovodného programu se konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře. O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen loni návštěvnost činila 130 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí překonal dvacítku.

/Tisková zpráva, Foto zdroj: Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP a.s. a TATRA TRUCKS a.s./