Firma Friultrasporti objednala 100 návěsů Kögel Cargo Coil s nápravou návěsu Kögel KTA

Firma Friultrasporti objednala 100 návěsů Kögel Cargo Coil s nápravou návěsu Kögel KTA (Kögel Cargo Coil s designem Friultrasporti) / Foto zdroj: Kögel Trailer GmbH & Co. KG

Logo-Koegel

 

•  Kögel Cargo Coil: Návěs pro přepravu cívek a pásových rolí
•  Náprava návěsu Kögel KTA: velmi snadná údržba
•  Výbava RoRo pro těžké náklady: individuální a mimořádně robustní

Italský dopravce Friultrasporti Industriali S.r.l. z Livorna přebírá 100 nových návěsů Kögel Cargo Coil.

 

Firma Friultrasporti se specializuje na přepravu a logistiku oceli, chemikálií, papíru a dalšího zboží. Přeprava oceli přitom představuje dobrou čtvrtinu z celkového objemu. Tato spediční firma se hodně zaměřuje na dopravní spojení z Itálie na Pyrenejský poloostrov, do Řecka, Turecka a na Balkán. Aktivně se tedy podílí na odlehčení zatížení silnic a snižování emisí CO2 o více než 50 procent. A k tomu závazku budou v budoucnu přispívat i nové návěsy Kögel Cargo Coil. Díky výbavě RoRo pro těžké náklady je možná intermodální přeprava.

 

Rám v provedení Coil

Návěsy Kögel Cargo Coil mají vysoce stabilní odlehčený ocelový rám ve formě žlabu a sedlo o výšce 120 milimetrů. Namísto sériového žlabu na cívky o délce 7 200 milimetrů se firma Friultrasporti rozhodla pro volitelné žlaby o délce 9 000 milimetrů. Proto lze přepravovat cívky a pásové role o průměru 900 až 2 100 milimetrů s maximálním rovnoměrným zatížením 30 tun.

Pro zajištění nákladu jsou v žlabu sériově uspořádány dva páry klanicových kapes pro uložení trubek s čtvercovým průřezem. Jeden pár kapes pro klanice na přední části korby a jeden pár ve vzdálenosti přibližně 2 045 milimetrů. Navíc je na vnějším ocelovém rámu s otvory VarioFix, který umožňuje plynulé upínání naloženého zboží, k dispozici 13 párů uvazovacích kroužků. Z toho pět párů s tažnou silou 2 000 kg na každý kroužek a osm párů s tažnou silou 4 000 kg na každý kroužek v oblasti těžiště užitečného zatížení. 20 krytů van pro usazení cívek zajišťuje rychlé a bezpečné zakrytí, popřípadě odkrytí korby. Nosnost dna krytů van pro usazení cívek je dimenzována pro vysoké zatížení nápravy vysokozdvižného vozíku až 5 460 kilogramů.

Náprava návěsu Kögel KTA

Se sériovými nápravami návěsu Kögel KTA jsou do návěsů Cargo Coil zabudovány spolehlivé agregáty nápravy, které se snadno udržují a dobře drží stopu. Jedinečné „dvojité pérování“ KTA z měkkého gumového ložiska a vodicího ramena z pružinové oceli zlepšuje nejen jízdní vlastnosti návěsu, ale zajišťuje také minimální otěr.

Výbava RoRo pro těžké náklady

S výbavou RoRo pro těžké náklady jsou návěsy Friultrasporti vybaveny pro lodní a trajektovou přepravu bez doprovodu. Do této výbavy patří diagonální výztuha mezi podélnými nosníky a vnějším rámem, kompaktní kluzná plocha o tloušťce deseti milimetrů, deska točnice o tloušťce deseti milimetrů, dva antikavitační ventily a čtyři páry vysokozátěžových vázacích ok se zkušební silou 12 000 kilogramů.

Individuální výbava pro Friultrasporti

Vedle již uvedených položek individuální výbavy se firma Friultrasporti rozhodla i pro další volitelné příslušenství. Kvůli ochraně vnitřní strany přední stěny před poškozením při každodenním používání je namontována sítotisková deska o tloušťce 12 milimetrů a výšce 1 250 milimetrů. Zadní část vozidla je vybavena zesílenými ocelovými nárazníky pro zvýšenou ochranu nárazníku. Ochranu proti nárazu završuje ocelový úhelník o tloušťce osmi milimetrů příčně probíhající přes celou šířku a zamykací vačková ochrana uprostřed na zakončovacím plechu rámu. K další speciální výbavě patří držák světel z oceli, schránka na nářadí, lana plachty se dvěma držáky, systém indikace opotřebení brzdového obložení a mnoho dalších.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi

I u návěsu Kögel Cargo Coil je celý rám vozidla trvale chráněn proti korozi prostřednictvím nanokeramické technologie a povrchové vrstvy KTL s následně naneseným lakem vytvrzeným UV zářením.

/Tisková zpráva – zdroj  &  fotografie, Kögel, s.r.o., Dvořisko 1219, CZ-56537 Choceň, http://www.koegel.com/cz/vyrobky/