Investice 22 milionů euro: DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku

Investice 22 milionů euro: DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku / Foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o.

logo DB SCHENKER

Přední světová logistická společnost DB Schenker otevírá v hlavním městě Španělska své největší logistické centrum na Pyrenejském poloostrově.

 

Nový domov pro vnitrostátní a mezinárodní kamionové, letecké a námořní přepravy se rozkládá na ploše 60 000 m2. Představuje investici ve výši 22 milionů eur, což dokazuje odhodlání společnosti pokračovat ve svém růstu na zdejším trhu.
Investice 22 milionů euro: DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku / Foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o. Investice 22 milionů euro: DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku / Foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o.

V současné době má DB Schenker ve Španělsku téměř 1 000 zaměstnanců v 71 pobočkách, z nichž 29 přímo vlastní. To z DB Schenker činí jednu z největších přepravních firem v zemi. Na novém terminálu bude zaměstnáno více než 150 pracovníků. Logistické centrum bylo postaveno za použití nejnovějších technologií s cílem co nejvíce šetřit životní prostředí.

Šetrná stavba s nejmodernějšími technologiemi

Velikost nového logistického centra v Madridu, které se nachází ve čtvrti Vicálvaro, by se dala přirovnat k rozloze osmi fotbalových hřišť. V areálu se nachází dvě části skladu a kancelářská budova. Cross-dockový sklad zaujímá plochu 10 170 m2 s možností rozšíření prostoru až na 12 200 m2. Tento sklad má 112 hydraulických ramp pro nakládku a vykládku, stejně jako dostatek manipulačních ploch pro stání nákladních vozidel.

Druhá část skladu slouží ke skladování leteckých a námořních zásilek. Má rozlohu 1 680 m2 s možností navýšení na 2 900 m2. Kancelářská budova je rozdělena na tři podlaží o rozloze 1100 m2 a je navržena tak, aby působila otevřeně, útulně a usnadnila zaměstnancům každodenní práci.

Společnost DB Schenker má ve své filozofii udržitelný rozvoj a nabízí efektivní logistická řešení se zaměřením na snižování dopadů na životní prostředí. Budovy skladu v Madridu jsou proto osazeny 120 fotovoltaickými panely, které pokryjí většinu spotřeby elektřiny. Vedle toho je zde použito úsporné LED osvětlení a klimatizační systém je vybaven technologií VRF s šetrnou technologií obnovy tepla.

/Tisková zpráva, foto zdroj: SCHENKER spol. s r. o., https://www.dbschenker.cz/