Dakar posádky nešetří, kamiony MKR se i po 3. etapě drží desítky

RENAULT DAKAR TEAM DAKAR RALLY 2018: PERU-BOLIVIA-ARGENTINA / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz

logo dakar_2018

 

San Juan De Marcona – Pořadatelé se toho nebojí. Letošní Rally Dakar je už od prvních etap mimořádně těžká. Ani 3. etapa posádky nijak nešetřila – vozy v kotrmelcích i předčasné konce byly zcela běžným jevem.

 

Trojice severočeských kamionů z dílny MKR Technology ale přijela v elitní desítce – Van Kasteren sedmý, Huzink osmý a hned za ním Martin van den Brink s roudnickým palubním mechanikem Kozlovským.

„Je to fakt masakr. Tohle je skutečný Dakar. Písek je hodně měkký, auta se jednoduše boří a duny jsou navíc hodně prudké a táhlé k tomu, což je hrozná kombinace. Zakufrujete ani nevíte jak. Řada kamionů měla problém se přes duny vyšplhat,“ komentoval situaci po 3. etapě Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik kamionu Renault Trucks s číslem 506.

RENAULT DAKAR TEAM DAKAR RALLY 2018: PERU-BOLIVIA-ARGENTINA / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz RENAULT DAKAR TEAM DAKAR RALLY 2018: PERU-BOLIVIA-ARGENTINA / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz

Kozlovského posádce s van den Brinkem patřila devátá pozice

Do cíle po téměř třech stech měřených kilometrech projela se ztrátou tři čtvrtě hodiny na vítězného Argentince Villagru na Iveku. O pět minut a jednu pozici lépe etapu zdolal další z pilotům krotící severočeský speciál – Gerd Huzink z týmu Riwald Dakar. Nejrychlejší z trojice „židovických“ renaultů byl ale nováček Janus van Kasterenem, když do cílového San Juan de Marcona dojel sedmý klasifikovaný s odstupem čtyřiceti minut na vítězného Argentince.

„Je hrozné sledovat v jakém stavu se mnozí vrací do bivaku. Všichni jsou neuvěřitelně zničení a to je teprve třetí závodní den. Dalších jedenáct je ještě před námi, takže stále se může v pořadí cokoli změnit. Jsem rád, že na drobná zakufrování v dunách nebo defekty pneumatik se nám jakékoli další problémy vyhýbají a všichni si přejeme, aby to tak pokračovalo. Janus dnes ale odvedl skvělou práci,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér severočeských speciálů Renault Trucks a autor projektu MKR Adventure.

Po třetí etapě o celkové délce přes pět set kilometrů se na čele drží Rus Nikolajev na Kamazu, za kterého se dostal vítěz etapy Villagra. Martin van den Brink se s Kozlovským drží na šesté pozici, jedenáctá patří týmovému parťákovi z Mammoet Rallysport Janusi van Kasterenovi a čtrnáctá Gerdu Huzinkovi.

RENAULT DAKAR TEAM DAKAR RALLY 2018: PERU-BOLIVIA-ARGENTINA / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz

Také nadcházející 4. etapa bude mimořádně náročná

Opět ji z více než poloviny bude tvořit písek a duny. Z celkových 444 km tvoří úvodních 330 měřenou speciálu. Posádky se navíc z nulové nadmořské výšky dostanou brzy až do dvou tisíc metrů. Start i cíl je ve městě San Juan de Marcona.

Výsledky – 3. etapa – Pisco – San Juan De Marcona (296 km)

1. Villagra (Arg) Iveco 3:56:37
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:35
3. Mardeev (Rus) Kamaz +4:09
4. Macík (Cze) Liaz +13:18
5. Vishneuski (Blr) Maz +24:27
7. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +40:15
8. Huzink (Ned) Renault Trucks +41:03
9. van den Brink (Ned) Renault Trucks +46:37

Celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 7:47:19
2. Villagra (Arg) Iveco +8:58
3. Vishneuski (Blr) Maz +52:34
4. Viazovich (Blr) Maz +53:32
5. Macík (Cze) Liaz +1:01:24
6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +1:13:42
11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:57:15
14. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:34:41

/Tisková zpráva: MKR Technology s.r.o., Židovice 128, Hrobce, http://mkr-adventure.com/, Patrik Pátek, MKR Technology/PatRESS.cz/