Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i český kamion

Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i český kamion / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz

logo dakar_2018

 

Čtvrtý závodní den se pokusil vyškrtnout ze závodního pole i severočeský kamion z dílny MKR Technology.

 

Zatímco Gerd Huzink přijel na skvělé páté pozici, van den Brink prorazil olejovou vanu a hledá způsob, jak se dostat z dun. Ani rychlá asistence s van Kasterenem ho nedokázala dotáhnout do bivaku. Posádky se ale nevzdávají a hodlají bojovat dál.
Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i český kamion / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz Dakar ve 4. etapě zkusil zastavit i český kamion / Foto zdroj: MKR Technology/PatRESS.cz

„Tento Dakar je opravdu extrémní. Je to pořádná zkouška techniky i našich fyzických a psychických sil. S problémy se tu potýkají všichni. Tentokrát jsme si černého Petra vytáhli my,“ popsal aktuální situaci v Jižní Americe Mario Kress, hlavní konstruktér kamionů Renault Trucks.

4. etapa se startem i cílem v San Juan de Marcona se přitom pro všechny tři severočeské kamiony vyvíjela skvěle. Všichni se pohybovali neustále v elitní desítce. Ale za posledním šestým way pointem se kamiony týmu Mammoet Rallysport zastavily. „Martin van den Brink při jednom z větších skoků prorazil olejovou vanu. Následně zůstal viset v dunách, odkud se ho snažila dostat i jeho rychlá asistence s Janusem van Kasteren. Duny jsou ale extrémní. Sami nejsme schopni ho vytáhnout, takže nyní čekáme na zázrak,“ sdělil Mario Kress.

Do podobné situace se dostal i český pilot Aleš Loprais, který noc strávil v dunách

Dakar si prostě nevybírá. Se 4. etapou si nejlépe poradil vedoucí muž Rus Nikolajev s Kamazem. Tři sta třicet kilometrů dlouhou speciálu zvládl za čtyři a půl hodiny. Téměř půl hodinu na něj ztratil druhý Argentinec Villagra, který je stříbrný i v průběžné klasifikaci. Pátým místem se blýskl pilot severočeského kamionu Gerd Huzink, který po etapě poskočil na šestou příčku.

Během pátého dne čeká na posádky nejdelší letošní etapa dlouhá 934 kilometrů ze San Juan de Marcona do Arequipa. Měřený úsek má ale 268 km. „Oba naše trambusové kamiony s Huzinkem a van Kasterenem jsou na etapu připraveny. Jak to bude s Martinem v současné chvíli ještě nevíme, ale bojovat budeme až do posledního momentu,“ neztrácí naději Mario Kress, šéf projektu MKR Adventure.

Výsledky – 4. etapa – San Juan De Marcona – San Juan De Marcona (330 km)

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 4:35:08
2. Villagra (Arg) Iveco +27:57
3. Kolomý (Cze) Tatra +38:49
4. Sugawara (Jpn) Hino +1:13:15
5. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:16:33
van Kasteren (Ned) Renault Trucks
van den Brink (Ned) Renault Trucks

Celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 12:22:27
2. Villagra (Arg) Iveco +36:55
3. Viazovich (Blr) Maz +2:22:23
4. Macík (Cze) Liaz +2:22:57
5. Sugawara (Jpn) Hino +2:56:34
6. Huzink (Ned) Renault Trucks +3:51:14
van den Brink (Ned) Renault Trucks
van Kasteren (Ned) Renault Trucks

/Tisková zpráva: MKR Technology s.r.o., Židovice 128, Hrobce, http://mkr-adventure.com/, Patrik Pátek, MKR Technology/PatRESS.cz/