Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem.

Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN

LOGO NISSAN

•  Nová pokročilá baterie nyní řidičům poskytuje o více než 60 % větší dojezd na jedno nabití bez kompromisů ohledně nákladového prostoru.

•  Vozidlo bylo navrženo pro zlepšení kvality vzduchu v centrech měst, a aby evropským firmám umožnilo 100% elektrifikovat závěrečnou fázi rozvážky.

•  První kusy budou zákazníkům v Evropě dodány na jaře 2018.

 

Revoluční 100% elektrická dodávka Nissan e-NV200 v sobě spojuje prvky dodávky Nissan NV200 a špičkového nového Nissanu LEAF. Firmy nyní mohou získat vozidlo s nulovými emisemi plné inovativních technologií a funkcí.

 

Na jaře 2018 společnost Nissan v Evropě uvede svou dodávku s nulovými emisemi, která má díky 40kWh baterii větší dojezd na jedno nabití než kdy dříve. Nissan e-NV200 nyní nabízí dojezd větší o 60 % s nezměněnou nákladovou kapacitou a jednostupňovou převodovkou, díky které je řízení jednodušší a bezpečnější.
Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN

Od evropského uvedení tohoto modelu v Evropě se na silnicích objevilo více než 15 000 kusů. Tato nová generace 100% elektrického Nissanu e-NV200 ztělesňující vizi Nissan Intelligent Mobility je o krok dál. Delší dojezd zajištěný větší baterií a nová kompletní řada propojujících prvků činí ze 100% elektrického modelu e-NV200 skutečnou revoluci na trhu menších užitkových vozidel.

Kromě toho, že firemním zákazníkům pomáhá vylepšit jejich ekologický profil, představuje tato dodávka klíčový pilíř v širším závazku společnosti Nissan snižovat emise CO2 a hluk v centrech měst způsobované profesionálními řidiči, kteří doručují a vyzvedávají zboží. Společnostem a profesionálním řidičům tak může pomoci 100% elektrifikovat poslední fázi rozvážky. Zákazníci nyní mohou na jedno nabití ujet o více než 100 km dále než s předchozí generací modelu e-NV200 vybaveného 24 kWh baterií.

Gareth Dunsmore, ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily, uvedl: „Společnosti mají obrovský dopad na kvalitu ovzduší a dopravní zácpy, zejména v centrech měst, a Nissan e-NV200 pomáhá snížit emise CO2, které vytvářejí. Nissan je jako přední světový výrobce elektromobilů odhodlán společnostem a spotřebitelům pomoci vytvořit udržitelnější budoucnost a model e-NV200 v této snaze hraje klíčovou roli.“

E-NV200 vybavený vylepšenou 40kWh baterií bude v Evropě k dispozici na jaře 2018. V Evropě budeme přijímat první objednávky na limitovanou edici 2.ZERO dostupnou ve formě pětidvéřové dodávky nebo v osobní verzi Evalia se sedmi sedadly.

Podrobný pohled na nový Nissan e-NV200

Nissan e-NV200: plný inovativních technologií

Nová 40 kWh baterie 100% elektrického modelu e-NV200 zaručuje delší dojezd – až 280 km podle NEDC*, a pro větší přiblížení reálným podmínkám nový Nissan e-NV200 prošel testy WLTP*, podle kterých zákazníkům umožňuje na jedno nabití ujet až 200 km při kombinovaném jízdním cyklu a až 301 km v městských podmínkách. To je více než 60% zvýšení ve srovnání s předchozí generací. Řidiči tak mohou řídit déle a propojuje je rozšířená evropská rychlonabíjecí síť CHAdeMO. Díky stejné technologii baterií, kterou v Evropě právě představil nový Nissan LEAF, a nulovému navýšení velikosti baterie se majitelé modelu e-NV200 nemusí rozhodovat mezi nákladovým prostorem a dojezdem. Firmám a profesionálním řidičům tak může pomoci 100% elektrifikovat poslední fázi rozvážky.

Nissan e-NV200 se vyznačuje skoro neslyšným provozem, protože nedochází k žádným vibracím, mechanickým zvukům a změnám převodu. Elektrická převodovka s okamžitým točivým momentem a hladkým zrychlením zaručuje řidičům jízdu bez stresu a obyvatelům tiché doručování a vyzvedávání zboží. Díky jednostupňové převodovce a asistentovi rozjezdu do svahu je řízení snazší a bezpečnější.

Nissan e-NV200 je ale mnohem více, než jen 100% elektrické vozidlo. Jedná se o mobilní napájecí jednotku s unikátním obousměrným napájením. To znamená, že při připojení v kanceláři či firemním prostoru dokáže poskytovat energii pro napájení okolního světa. Dokonce díky inovativní technologii společnosti Nissan Vehicle to Grid dokáže vracet nadbytečnou energii k doplnění a stabilizaci místní energetické sítě.

Prostorný, všestranný a s vyšší nosností

Firmy si mohou vybrat z dvou možných verzí karoserie – dodávky e-NV200 a osobní e-NV200 Evalia. Obě verze mají všestranný interiér, který uživatelům umožňuje upravit si police, přihrádky a sedadla na míru svým požadavkům. Elektrická dodávka e-NV200 se díky podlaze nákladového prostoru pouhých 52 cm nad zemí snadno nakládá.

100% elektrická dodávka e-NV200 má nákladový prostor o objemu 4,2 m³, takže se sem vejdou dvě europalety nebo náklad o hmotnosti až 701 kg. Díky doširoka otevíratelným zadním dveřím a dvěma bočním panelovým posuvným dveřím je nakládání hračka. Z předního sedadla spolujezdce je možné v případě potřeby složením vytvořit stůl a v dosahu řidiče je mnoho užitečných úložných prostorů.

Pro zákazníky, kteří chtějí převážet osoby, je ideální volbou verze e-NV200 Evalia. Díky důmyslnému modulárnímu systému sedadel je zde stále spousta prostoru pro zavazadla nebo nářadí. Momentálně se jedná o jedinou 100% elektrickou dodávku se sedmi sedadly dostupnou v Evropě. Příkladem ideálního využití Nissanu e-NV200 Evalia je taxi služba a přeprava osob.

Opravdová mobilní kancelář díky vylepšeným moderním funkcím a konektivitě

V závislosti na modelu je Nissan e-NV200 vybaven mnoha užitečnými moderními funkcemi, jako je barevná couvací kamera pro snadné manévrování v nízké rychlosti, připojení Bluetooth, inteligentní klíč a plně integrovaný navigační systém. Navigační systém byl od předchozí generace upraven a jeho celkový vzhled a dojem poskytuje řidičům modelu e-NV200 lepší zážitek.

Aplikace NissanConnect EV pomáhá řidičům jejich Nissan e-NV200 co nejlépe využít a lépe si zorganizovat den a své cestování. Aplikace se ovládá chytrým telefonem, tabletem nebo počítačem a umožňuje majitelům intuitivně sledovat a digitálně zaznamenávat řidičské protokoly. Mohou si tak prohlédnout informace o úrovni nabití baterie, spustit nabíjení baterie a na dálku nastavit klimatizaci vozidla (prostřednictvím aplikace nebo webového portálu You+Nissan). Všechny informace, které zákazníci potřebují, včetně stavu nabití a využití energie, jsou jasně zobrazeny na přístrojové desce dodávky.

Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN

TECHNICKÁ DATA

 

 

Nová e-NV200 SV 2.ZERO

 

 

VAN 5D

EVALIA 7S

 

 

 

Varianta

Van

Ludo

 

Počet dveří

5

5

 

Počet míst k sezení

2

7

 

 

MOTOR

Typ elektromotoru

Střídavý synchronní

Max. výkon 1)

80kw / 109 k

Max. točivý moment1)

254 Nm

Max. otácky

10 500

Druh energie

elektřina

 

 

 

 

BATERIE

Typ

laminovaná lithium-iontová

Napětí

jmenovité napětí/ 360 V

Kapacita

40 kWh

Počet článků

192

Nabíjení baterie

6,6 kw

Doba nebíjení

21,5 h (domácí10A) / 7,5 h (wallbox 32A) / 40-60 min (rychlonabíjení do 80%)

NABÍJEČKA

 

Palubní nabíječka

6,6 kw

Rychlé nabíjení

50kw

PODVOZEK

Zavěšení přední nápravy

Independent Mac Pherson strut

Zavěšení zadní nápravy

 Torsion beam axle with leaf spring

Řízení

Electric power assisted

Breaking System

Electro Hyrostatic Actuator

Wheel Size

15″

Tyre Size

185 / 65 / R15

Min.Turning Circle (Wall to Wall)

11,1 m

Min.Turning Circle (kerb to kerb)

10,6 m

VÝKON

Autonomy (WLTP) – City

301 km

Autonomy (WLTP) – Combined

200 km

Autonomy (NEDC)

280 km

Electricity consumption (WLTP – Combined)

259 Wh/km

CO2   mas Emission (Combined)

0 g

Maximum Speed

123 km/h

Acceleration Target 0-100km/h

14 sec

HMOTNOSTI
(kg)

Gross Vehicle Weight  (PTW)

2 220

2 250

Curb Weight

1 558

1 689

Maximum Payload

662

561

Gross Axle Weight (PTW) frt

1 056

1 061

Gross Axle Weight (PTW) rr

1 164

1 189

Permissible Axle Weight (PAW) frt

1 180

1 180

Permissible Axle Weight (PAW) rr

1 200

1 200

Max. Trailer Capacity

410

Max. Permisible Vertical Force on Coupling ball

75

Max. Load Roof

100

100

ROZMĚRY

Length

4 560 mm

4 560 mm

Width with mirrors

2 011 mm

2 011 mm

Width w/o mirrors

1 755 mm

1 755 mm

Height       (Unladen)

1 858 mm

1 858 mm

Wheelbase

2 725 mm

2 725 mm

Overhang frt

985 mm

985 mm

Overhang rr

850 mm

850 mm

Track

1 530 mm

1 530 mm

Ground Clearance (unladen)

153,4 mm

153,4 mm

ROZMĚRY NÁKLADOVÉHO PROSOTRU

Maximum Length

2 040 mm

2 040 mm

Maximum Width

1 500 mm

1 500 mm

Maximum Height

1 358 mm

1 358 mm

Minimum Width between the Wheelarches

1 220 mm

1 220 mm

Load Platform Height     (Unladen)

523,5 mm

523,5 mm

Cargo Volume (Max)

4.2 m3

3.0 m3

 Všechny údaje jsou informativní a závisí na procesu konečné homologace.

Hodnoty se vztahují na verze Van s 5 dveřmi a Evalia se 7 sedadly.

*NEDC / WLTP: Hodnota závisí na procesu konečné homologace.

Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN Vylepšený Nissan e-NV200: Revoluce na trhu menších užitkových vozidel. Dodávka s nulovými emisemi nyní s větším dojezdem. / Foto zdroj: NISSAN

 

/Tisková zpráva, Nissan Motor Co., Ltd, Public Relations, http://newsroom.nissan-europe.com/cz/cs-cz /