Dakar Setkání 2018: Z písku na sníh!

logo BUGGYRA RACING

 

Jedinečnou příležitost měli v neděli 18. března fanoušci motorsportu, zvláště pak ti, kteří propadli kouzlu rallye Dakar.

 

Na autodromu v Sosnové u České Lípy se totiž v mrazivém počasí sešla početná ekipa českých i zahraničních účastníků nejnáročnějšího dálkového závodu na světě. Tým Tatra Buggyra Racing s kompletními posádkami patřil svým zázemím k tradičně největším a předvedl dokonalou show.

Příležitostí, kdy můžete vidět kompletní složení týmu Buggyra Racing, moc není. V podstatě jen ve dvou termínech. Na okruhových závodech Czech Truck Prix na mosteckém okruhu, které se letos konají první víkend v září nebo právě v Sosnové na Mogul Dakar Setkání.

I přes zasněženou trať, předváděli piloti roudnické stáje podívanou, která dostávala promrzlé diváky do varu. Martin Kolomý ukázal, jak je jeho zvykem, to nejlepší. „Do Sosnové se vždy moc těším. Můžeme si zde s fanoušky popovídat osobně a ne jen přes media nebo sociální sítě. Každoročně je jich tu spousta a ani letos je mrazivé počasí neodradilo. Snažím se jim tu vždy předvést maximum možného,“ užíval si atmosféru. „Myslím, že na sněhu jsem zde jezdil poprvé. Ukázalo se, že Tatra si poradí opravdu s každým terénem,“ chválil svůj speciál Kolomý.

Dakar Setkání 2018: Z písku na sníh! / Foto zdroj: Buggyra Media Dakar Setkání 2018: Z písku na sníh! / Foto zdroj: Buggyra Media
Pro druhého pilota Buggyry Martina Šoltyse se jednalo na autodromu v Sosnové o premiéru

Dakar Setkání 2018: Z písku na sníh! / Foto zdroj: Buggyra Media„Kluci mi povídali, že tady bývá skvělá atmosféra a měli pravdu. Bylo vidět, že Dakar má v České republice opravdu velkou fanouškovskou základnu. Lidé se vyptávali na techniku nebo na naše zážitky, bylo to příjemné,“ líčil své pocity Šoltys, který letos jako jediný nováček v kategorii kamionů dotáhl svoji Tatru až do dakarského cíle v Córdobě a to na dvanáctém místě.

Velkou show se chystal předvést také úřadující evropský šampion na okruzích Adam Lacko, počasí mu ovšem jeho plány překazilo. „Bohužel okruhový speciál není uzpůsobený na zimní, mrazivé počasí, a proto ho kluci museli nechat v Roudnici, prý by s ním ani nevyjeli z garáže. Je to škoda, ale i tak jsem si to užil. Rozdal jsem několik desítek, možná i stovek podpisů, tak mě teď jen trochu bolí ruka,“ konstatoval s úsměvem Adam, který se stal v minulém týdnu podruhé otcem, když se mu narodila dcera Mia.

Dakar Setkání 2018: Z písku na sníh! / Foto zdroj: Buggyra MediaMimo závodního speciálu Tatra 815, ukázal na autodromu tým Adria i svou expozici obytných vozů, které se v lednu proháněly po jihoamerické půdě. „Chtěli jsme zde fanouškům a zájemcům ukázat, co v televizi nebo na fotkách moc neuvidí. Především to, kde posádky na Dakaru tráví volný čas a odpočívají. Mohou tak alespoň z části i v České republice nahlédnout do dakarského zákulisí,“ uvedl spolumajitel společnosti Adria Karavany Sedlčany Petr Lesák.

/Tisková zpráva, BUGGYRA media, BUGGYRA International Racing System, CZECH REPUBLIC, http://www.buggyra.com/