DKV doporučuje pro nové rozšířené mýtné v Německu palubní jednotku Toll Collect

DKV doporučuje pro nové rozšířené mýtné v Německu palubní jednotku Toll Collect / Foto zdroj: DKV EURO SERVICE

LOGO_DKV

 

Mýtné pro nákladní vozidla od 7,5 tuny se v Německu počínaje 1. červencem rozšíří na všechny spolkové silnice.

 

Společnost DKV doporučuje dopravcům, kteří budou při spuštění rozšířeného německého mýtného potřebovat nové mýtné boxy, včasnou registraci a palubní jednotky provozovatele mýtného systému Toll Collect.

Doposud používané jednotky Toll Collect zůstanou v platnosti i pro nově zpoplatněné komunikace a nemusejí se měnit. „Spolehlivé poskytování služeb našim zákazníkům je pro nás prioritou,“ říká Jürgen Steinmeyer, ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service. „K 1. červenci bude oficiálně možná úhrada mýta v Německu pouze prostřednictvím palubní jednotky provozovatele mýtného systému společnosti Toll Collect. Mýtné boxy pro více zemí kompatibilní s řešením EETS, jako DKV Box Europe, jsou aktuálně teprve na začátku příslušného registračního procesu a ten nebude k 1. červenci definitivně dokončen. Vzhledem k tomu, že každý poskytovatel EETS dostává od společnosti Toll Collect stejné informace, platí pro všechny stejné podmínky.“

Další informace a bezplatný kalkulátor mýtných poplatků nabízí DKV na adrese https://www.dkveuroservice.com/cz/služby/mýtné/mýtné-v-příslušné-zemi/německo/.

/Tisková zpráva, Foto zdroj: *DKV Euro Service GmbH + Co. KG, AC&C Public Relations, s.r.o./