Ve speciálně upraveném Tourneu Custom mohou vítězové etap na Tour de France odpočívat na vavřínech

Ve speciálně upraveném Tourneu Custom mohou vítězové etap na Tour de France odpočívat na vavřínech / Foto zdroj: Ford Czech Republic

logo Ford - Go Further

 

• Ford je exkluzivním dodavatelem osobních a lehkých užitkových automobilů pro tým Sky již od roku 2016
• Ford Tourneo Custom týmu Sky je mimo jiné vybaven kuchyňkou, chladničkou, sklopnými sedadly, elektrickými zásuvkami nebo i gelovými přikrývkami pro nejvyšší komfort závodníků

Zní to zvláštně, ale umístění se na stupních vítězů v etapě Tour de France má pro cyklisty jednu velkou nevýhodu.

 

Zatímco ti, kteří skončili na dalších příčkách, mohou hned začít s obnovou sil na palubě luxusního autobusu s komfortními sedadly, televizemi a sprchami, vítězové se dostanou do hotelu až několik hodin po poražených.

Ford nyní tento problém vyřešil, když přenesl komfort týmového autobusu do velkoprostorového Tournea Custom. Vybavil ho kuchyňkou a chladničkou, sklopnými sedadly, elektrickými zásuvkami a gelovými přikrývkami.

„V cyklistice se počítá každá sekunda. I ten nejmenší náskok může znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou. Speciální Tourneo Custom umožní medailovým jezdcům zahájit pozávodní regeneraci dříve a cestovat na hotel v patřičném pohodlí, což jim dává dobrou výchozí pozici k tomu, aby druhý den jeli opět naplno a udrželi si vítěznou formu,“ řekl sportovní ředitel týmu Sky Servais Knaven.

Ford je exkluzivním dodavatelem osobních a dodávkových automobilů pro cyklistickou stáj Sky již od roku 2016. Tým za tu dobu vybojoval již více než 100 vítězství. Flotilu tvoří vozy Ford Mondeo kombi ST-Line s inteligentním pohonem všech kol, S-MAX s inteligentním pohonem všech kol, Edge a Transit. V roli průzkumného vozu se na letošní Tour, která odstartovala 7. a skončí 29. července, představí speciální Ford Ranger propagující kampaň „Share The Road“ zaměřenou na bezpečnost na silnicích.

„Pro závodníka cestujícího v podpůrném voze je důležitý hlavně prostor pro nohy. V prostorné kabině Tournea Custom se unavení sportovci mohou pořádně protáhnout, dát si nohy nahoru, dopřát si teplé i studené občerstvení a v případě potřeby absolvovat lékařské ošetření. Relaxační atmosféru zdůrazňuje rovněž luxusní obložení a koberce. Všestranný interiér pak umožňuje snadnou zástavbu kuchyňky, chladničky a speciálních odkládacích prostor,“ řekl Andrew Merryweather, brand experience manager ve Ford of Europe.

Příznivci závodní cyklistiky mohou sledovat výkony týmu Sky na Twitteru, a to na účtu @TeamSky nebo prostřednictvím hashtagů #TDF2018 a #GoTeamSky.

/Tisková zpráva, FORD MOTOR COMPANY, spol. s r.o., Karolinská 654/2, Praha 8. www.ford.cz/