PACCAR vystavuje na akci CES 2019 inovativní nákladní vozidla s elektrickým pohonem a s vodíkovými palivovými články

Kenworth T860 s elektrickým pohonem s vodíkovými palivovými články / Foto zdroj: DAF Trucks CZ, s.r.o.

logo DAF

 

Společnost PACCAR se v týdnu od 7. ledna účastní veletrhu CES 2019, jenž se koná v Las Vegas ve státě Nevada.

 

CES je jednou z největších světových akcí, na níž se představují poslední technologické inovace. PACCAR zde vystavuje tři vozidla s nulovými emisemi s elektrickým pohonem. Dva modely mají energii uloženou v elektrických akumulátorech – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, třetí model – Kenworth T680 – získává elektrickou energii pro pohon z vodíkových palivových článků, vyvinutých ve spolupráci se společností Toyota. Tato nákladní vozidla jsou určena pro celou řadu aplikací a typů provozu, mimo jiné silniční přepravu zboží, dopravu v přístavech a městskou rozvážku.

Ve stánku společnosti PACCAR poblíž stanice dráhy monorail Westgate mohou návštěvníci usednout do kabin vozidel a také prozkoumat jejich inovativní pohonná ústrojí. Dále se pak mohou seznámit s dalšími moderními technologiemi PACCAR, které zákazníkům zajišťují vyšší efektivitu provozu. Patří mezi ně například asistenční systémy nové generace, tzv. platooning (řazení nákladních souprav do řízených kolon) a systémy pro interakci člověka a stroje.

Kenworth, Peterbilt a DAF, které patří do společnosti PACCAR, jsou lídry v oblasti vývoje užitkových vozidel s alternativním pohonným ústrojím. Kenworth, Peterbilt a DAF již ve spolupráci se zákazníky v Severní Americe a v Evropě testují v běžném provozu vozidla s elektrickým pohonem s energií uloženou v akumulátorech nebo s vodíkovými palivovými články a rovněž hybridní pohony.

„PACCAR vítá každou příležitost k vývoji pohonných systémů nové generace, které jsou šetrné k životnímu prostředí a které našim zákazníkům přinášejí vyšší efektivitu provozu,“ uvedl Landon Sproull, viceprezident společnosti PACCAR.

Kyle Quinn, technologický ředitel společnosti PACCAR, k tomu poznamenal: „PACCAR investuje prostředky do nejnovějších technologií v rámci celého portfolia svých špičkových produktů a služeb. PACCAR Innovation Center v kalifornském Silicon Valley zajišťuje společnosti přístup k novým technologiím a zaměstnává talentované lidi z celého světa. A právě CES představuje vynikající fórum k předvedení technické vyspělosti společnosti PACCAR.“

 

/Tisková zpráva & foto zdroj: DAF Trucks CZ, s.r.o., Marketing: Jiří Brož, Zděbradská 61, Jažlovice – Říčany, Česká republika, www.daftrucks.cz, www.daftrucks.sk/