Continental rozšiřuje nabídku pro pevné dampry: RDT-Master se směsí odolnou proti průrazu

RDT-Master je nyní dostupná v provedení odolném proti průrazu / Foto zdroj: Continental Barum s.r.o.

logo Continental

 

• Směs odolná proti proražení vyvinutá speciálně pro použití na hrubých a abrazívních površích
• Nové směs doplňuje standardní variantu směsi pro RDT-Master

Continental dále rozšiřuje portfolio pneumatik pro stavební a těžební průmysl.

Tato technologická společnost nedávno uvedla na trh novou směs pro svůj produkt RDTMaster, který je určen pro použití na pevných damprech. Tato směs, která je odolná proti průrazu, je vyvinutá zejména pro použití na hrubých a abrazívních površích. Tedy všude tam, kde se pneumatiky pohybují po ostrém štěrku a kamení.

Nová směs odolná proti průrazu – polymery na bázi syntetického kaučuku. / Foto zdroj:  Continental Barum s.r.o.

RDT-Master CR s novou směsí, která zajistí jak odolnost proti průrazu, tak dlouhou životnost.

Nároky na off-road pneumatiky neustále rostou – zejména pro stroje, které se používají v těžebním či stavebním průmyslu. Pneumatiky se současně musí individuálně přizpůsobit danému použití. Dezén RDT-Master cut-resistant (CR) byl vyvinutý speciálně pro použití na pevných damprech. Tato vozidla jsou často používána v náročném terénu, kde je zásadní zejména odolnost proti průrazu a průřezu pneumatik. Díky nově vyvinuté polymerové směsi na bázi vysoce syntetického kaučuku a
vybraným komponentům nabízí RDT-Master CR odolnost proti opotřebení a ochranu proti průrazu při zachování dobré úrovně odvodu tepla.

Nová RDT-Master doplňuje řadu EM plášťů ve značce Continental

RDT-Master CR, která je v současné době k dispozici, vyniká ochranou kostry proti poškozením průrazem. Inovativní otevřený dezén ramena pneumatiky zaručuje dobré samočisticí vlastnosti i lepší trakci. Nová směs doplnila standardní směs pro RDT-Master, která je nejvhodnější pro použití na různých površích.

Druhá verze dezénu RDT-Master ST (standard) – obsahuje vyváženou směs, která zajišťuje delší životnost pláště než dezén RDT-Master CR, který má však větší odolnost proti průrazu.

 

/Tisková zpráva, Continental Barum s.r.o., Objízdná 1628, 765 02 Otrokovice, ČR/