Volvo Trucks zahajuje prodej elektrických nákladních vozidel pro rozvoz zboží ve městě

Volvo Trucks zahajuje prodej elektrických nákladních vozidel pro rozvoz zboží ve městě / Foto zdroj: Volvo Group Czech Republic, s.r.o.

logo Volvo

 

 

Společnost Volvo Trucks oznámila zahájení prodeje elektrických nákladních vozidel Volvo FL a Volvo FE na vybraných evropských trzích, čímž reaguje na zvýšenou poptávku po řešeních udržitelné dopravy v městském prostředí.

 

Nulové výfukové emise a nižší hlučnost elektrických nákladních vozidel je pro města významným přínosem. Za prvé, díky nižší hlučnosti je možné zajišťovat rozvoz zboží nebo provádět svoz odpadu v noci, a tím zlepšit logistiku dopravy i napomoci snížit zácpy ve špičkách. Za druhé, lepší kvalita ovzduší a nižší hlučnost elektrických nákladních vozidel skýtá nové příležitosti pro městské plánování a silniční infrastrukturu. Elektrické nákladní vozidlo může například sloužit v halových skladech a zastřešených průmyslových zónách.

Volvo Trucks zahajuje prodej elektrických nákladních vozidel pro rozvoz zboží ve městě / Foto zdroj:  Volvo Group Czech Republic, s.r.o.

„Celosvětová urbanizace stále intenzivněji volá po tom, aby ve městech byla zajištěna logistika a nákladní automobilová doprava s nulovými emisemi a nižší hlučností. Díky vozidlům Volvo FL Electric a Volvo FE Electric dokážeme reagovat na přísné ekologické nároky i náročné komerční požadavky našich zákazníků,“ komentuje Jonas Odermalm, viceprezident produktové řady elektromobility.

Klíčovým požadavkem je maximální užitečné zatížení, ale současně i optimální jízdní dosah.

„Řešení Volvo Trucks budou vycházet z individuálních obchodních potřeb se zvážením celé řady parametrů – jako je jízdní cyklus, nosnost a analýza tras – k co nejefektivnějšímu využití kapacity baterie,“ pokračuje Jonas Odermalm.

Vozidla Volvo FL Electric a Volvo FE Electric byla vyvinuta v úzké spolupráci s vybranými zákazníky, kteří působí ve švédském Göteborgu. Zpětná vazba byla velmi pozitivní, přičemž na řidiče zapojené do tohoto projektu udělal mimořádný dojem zejména agilní pohon, hladká akcelerace a tichý chod těchto nákladních vozidel.

„Přestože zpětná vazba zákazníků byla kladná,“ vysvětluje Jonas Odermalm, „stále si uvědomujeme, že dobíjecí infrastruktura se ve většině měst stále vyvíjí, a tak ve spolupráci se státními i soukromými partnery odlaďujeme dlouhodobou strategii rozšiřování dobíjecí infrastruktury. Je nicméně zřejmé, že tempo rozvoje dobíjecí infrastruktury je třeba urychlit.“

Volvo Trucks zahajuje prodej elektrických nákladních vozidel pro rozvoz zboží ve městě / Foto zdroj:  Volvo Group Czech Republic, s.r.o.Řešení problematiky klimatických změn si vyžádá dostupnost několika technologií pohonů.

„Elektromobily dobíjené elektřinou z obnovitelných zdrojů jsou skutečně důležitým krokem na cestě k udržitelnějšímu způsobu rozvozu zboží ve městech. Odpověď na klimatické změny a všechny ostatní ekologické problémy však nespočívá v jediném zdroji energie. Různé druhy dopravy si žádají různá řešení pohonů,“ uzavírá Jonas Odermalm.

Volvo FL Electric a Volvo FE Electric – základní údaje

Nákladní vozidla Volvo FL Electric a Volvo FE Electric byla vyvinuta pro účely distribuce zboží, svozu komunálního odpadu a další potřeby městské dopravy.
Prodeje budou zahájeny ve Švédsku, Norsku, Německu, Švýcarsku, Francii a Nizozemí.
Zahájení výroby je naplánováno na březen 2020.
Volvo FL Electric je v provedení s celkovou hmotností 16 tun; celková hmotnost modelu Volvo FE Electric pak činí 27 tun.

 

 

 

 

/Tisková zpráva, Foto zdroj: Volvo Group Czech Republic, s.r.o., Obchodní 109, Čestlice, ČR/