Mistři Evropy v Truck Trialu 2016 míří do Přelouče a Skoranova

mistři Evropy v Truck Trialu (Bohumír Čáp - Kateřina Ventluková)

 

Píše se pátek 26.8.2016, kdy posádka Racing Team Avia Future (Bohumír Čáp – Přelouč, Kateřina Ventluková – Skoranov) jede na závěrečný závod ze série EUROPA TRUCK-TRIAL do německého města Langenaltheim.

Letošní sezóna pro ně byla velice příznivá, i přes hrozivý pád ve městě Limberg-Maissau (A). Po předposledním závodu v Sedlčanech se dostávají do čela vítězné tabulky ve vysoké konkurenci v kategorii II. ( 23 týmů z celé Evropy). Tato posádka jako jediná jezdí s vozidlem Avia. Ostatní konkurence jezdí většinou s vozidly Mercedes-Benz Unimog.

Po příjezdu na místo posádka absolvovala technické přejímky, večer trávili odpočinkem a nabíráním sil do soutěžního víkendu.

Sobotní ráno začalo jako vždy rozpravou pro posádky a rozdělením do soutěžních skupin. Racing Team Avia Future bez větších problémů zdolávali skalnatý terén, bahnivé sekce a po sobotním dni se opět vyšplhali na průběžné první místo.

mistři Evropy v Truck Trialu (Bohumír Čáp - Kateřina Ventluková) mistři Evropy v Truck Trialu (Bohumír Čáp - Kateřina Ventluková)

Neděle pro posádku začala lehce s nervozitou, jelikož si chtěli splnit sen a museli začít bojovat o udržení prvního místa. Sekce po sobotních závodech byly předělány, kdy přibylo více extrémních branek. Bohumír Čáp a Kateřina Ventluková byli nuceni před polední pauzou vynechat v jedné sekci velmi extrémní bránu, kdy hrozilo velké nebezpečí převrácení vozidla ze strmého srázu a následné poškození závodního auta. I po této ztrátě bodů se drží na přední příčce a pomalu se blíží do finále závodů. Nervozita stoupá u poslední sekce. Posádka projela sekci bez větších ztrát bodů a čekalo se jak si povede francouzský tým, s kterým bojovala o první místo v celkovém umístění v mistrovství. Když francouzská posádka zlomila druhou tyčku v sekci, z davu fanoušků Racing Teamu Avia Future se ozvala obrovská radost, jelikož všichni věděli, že si Bohumír Čáp a Kateřina Ventluková splnili sen!

Celou sezónu se drželi na předních příčkách a poslední 3 závody, které vyhráli je posunuli na mistry Evropy pro rok 2016. Třešničkou na dortu bylo při večerním vyhlášení pro tuto posádku zaznění české hymny.

mistři Evropy v Truck Trialu (Bohumír Čáp - Kateřina Ventluková) mistři Evropy v Truck Trialu (Bohumír Čáp - Kateřina Ventluková)

Bohumír Čáp se stal naposledy mistrem Evropy v roce 2007 s navigátorem Radovanem Švandou.

Celkové umístění pro rok 2016 EUROPA TRUCK-TRIAL v kategorii II.

1. místo Racing Team Avia Future (CZ) se 124-mi mistrovskými body
2. místo Gangs of Sud Est (F) 111 bodů
3. místo H&Co (F) 95 bodů

„Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám fandili, podporovali a pomáhali při závodech. Hlavně sponzorům, bez kterých bychom nemohli absolvovat celou sérií závodů na mistrovství Evropy. Jsme hrdi, že můžeme tímto způsobem reprezentovat Českou republiku a těšíme se na další sezónu EUROPA TRUCK-TRIAL 2017.“ Bóďa a Katka – Racing Team Avia Future

/Tisková zpráva srpen 2016, Racing team Avia Future/