Holding CZECHOSLOVAK GROUP uzavřel na Indodefence kontrakty v hodnotě desítek milionů dolarů. Představil i bezpilotní letoun

Holding CZECHOSLOVAK GROUP uzavřel na Indodefence kontrakty v hodnotě desítek milionů dolarů. Představil i bezpilotní letoun (foto CSG)

logo - CZECHOSLOVAK GROUP

 

 

Významným úspěchem skončila účast holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) na sedmém ročníku mezinárodního veletrhu zaměřeného na obranný průmysl Indodefence 2016.

 

Přímo na veletrhu v Jakartě se společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL, jež zastupovala konsorcium firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, podařilo uzavřít kontrakt v hodnotě vyšších desítek milionů dolarů. Zahrnuje mimo jiné dodávky vozidel Tatra a Pandur. V České republice vyráběné pandury tedy získaly prvního zahraničního zákazníka. Na veletrhu se také uskutečnila světová premiéra nového bezpilotního letounu CANTAS české výroby.

„Holding CSG se na veletrhu prezentoval na dvou stáncích: jeden byl součástí českého pavilonu a prezentoval schopnosti skupiny v leteckém průmyslu, druhý samostatný. Tam své produkty prezentovaly společnosti EXCALIBUR ARMY, RETIA či slovenský holding MSM. Hlavním lákadlem naší expozice byl nový bezpilotní letoun CANTAS, který společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL představila v Indonésii ve světové premiéře,“ popsal přímo z Jakarty Radim Petráš, ředitel strategických projektů společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL.

Stroj CANTAS je český výrobek originální konstrukce vyvinutý malým týmem českých inženýrů. Jde o technologický start-up podpořený holdingem CSG. Letoun se vyznačuje unikátním poměrem cena vs výkon. Vyrábí se v České republice a od konkurenčních produktů se liší nejen svým osobitým vzhledem, ale zejména jedinečnou kombinací dvou způsobů pohonu. Ty mu dávají schopnost rychlého dopředného letu a zároveň schopnost vertikálního vzletu a přistání. Pro klasický let CANTAS využívá síly proudového motoru s výtokovou tryskou na zádi trupu. Je schopen vyvinout rychlost až 460km/h. CANTAS je vybaven také velmi výkonným datalinkem, jenž umožňuje i přenášení videa v reálném čase do vzdálenosti přesahující 100 kilometrů. Tuto technologii bude možné využít v širokém spektru misí pro vojenské, ale i civilní účely. Jak pro letecké, tak pro pozemní mise.

Veletrh Indodefence

– se oproti minulému ročníku významně rozrostl. To jen potvrzuje, jak významným teritoriem jsou Indonésie a okolní země nejen pro oblast obranného průmyslu. Proto bylo velmi důležité, že společný stánek firem holdingu CSG postupně navštívili i velitelé indonéských vzdušných sil, pozemní armády a námořnictva. Veletrh také navštívila česká delegace vedená Tomášem Kuchtou, náměstkem ministra obrany. A také českým vojenským přidělencem pro Indii a Indonésii, brigádním generálem Milanem Schulzem.

„Důležitost Indonésie a celého regionu jihovýchodní Asie pro holding CZECHOSLOVAK GROUP a spolehlivost již nastavené spolupráce stvrdila společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL podpisem nového kontraktu v hodnotě desítek miliónů dolarů s indonéskou vládou, k němuž došlo poslední den konání veletrhu. Konsorcium firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se bude podílet mimo jiné na dodávkách vozidel Tatra, Pandur a mostních vozidel M3 od General Dynamics. Na Indodefence se nám díky tomuto významnému obchodnímu úspěchu podařilo navázat na dřívější projekt dodávky moderních raketometů RM-70 Vampir indonéské armádě,“ uvedl Radim Petráš.

Sedmý ročník mezinárodního veletrhu Indodefence se konal v termínu od 2. do 5. listopadu v indonéské Jakartě. Navštívilo jej více než 25 tisíc návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout exponáty 800 vystavovatelů z 55 zemí světa. Kromě samotného veletrhu se v rámci doprovodného programu uskutečnilo několik odborných konferencí. Věnovaly se nejen bezpečnosti, ale také novinkám z oblasti leteckého i námořního průmyslu. Osmý ročník veletrhu se bude konat od 7. do 10. listopadu roku 2018.

 

 

 

/Tisková zpráva 24.11.2016, Tiskový servis CZECHOSLOVAK GROUP, Kontaktní osoba: Andrej Čírtek, andrej.cirtek@czechoslovakgroup.cz/