Volkswagen Arteon: Nová vrcholná limuzína spojuje avantgardní design s mimořádnou dynamikou

Volkswagen Arteon: Nová vrcholná limuzína spojuje avantgardní design s mimořádnou dynamikou

logo Volkswagen

 

 

  • Čtyřdveřová limuzína přichází s novým, progresivním designérským stylem značky Volkswagen
  • Světlomety a logo Volkswagen tvoří zcela novou interpretaci přídě

 

Tři měsíce před světovou premiérou na Ženevském autosalonu zveřejnil Volkswagen první skicu nové vrcholné limuzíny Arteon s fascinujícími tvary.

 

Zcela nově vyvinutý model míří do segmentu nad modelem Passat a od konkurentů ve vyšší střední třídě se bude odlišovat mimo jiné svým emocionálním nábojem.

Kromě nových a velmi emocionálních tvarů uvede Volkswagen s modelem Arteon také výraznou tvář značky s důrazem na horizontální linie. Žebra masky chladiče zasahují až do trojrozměrně uspořádaných předních světlometů, zatímco světelné prvky s diodami LED umocňují markantní tvary a vyjadřují dominanci.

Volkswagen Arteon: Nová vrcholná limuzína spojuje avantgardní design s mimořádnou dynamikouČtyřdveřová limuzína nadchne jak revolučním designem, tak i vysokou užitnou hodnotou a praktičností. Zatímco bezrámová okna dveří představují typické stylistické prvky automobilu kategorie „gran turismo“, zaručuje zadní výklopné víko s velkým úhlem otevření optimální přístup k obrovskému zavazadlovému prostoru. Tobias Sühlmann, designér exteriéru, k tomu říká: „Arteon vzbuzuje na první pohled nadšení svým expresivním designem a posléze překvapí svými praktickými vlastnostmi – tato kombinace je jedinečná!“

Název Arteon

– přízvuk je na první slabice – se skládá ze dvou částí: „Art“ (anglicky umění) popisuje atraktivní design a emocionální náboj limuzíny. Koncovka „eon“ označuje prémiový model, obdobně jako u vrcholného modelu Volkswagen „Phideon“ na čínském trhu.

Nový Arteon bude poprvé představen veřejnosti na Ženevském autosalonu. Uvedení na trh bude následovat v létě 2017.

 

/Tisková zpráva, 28.11.2016, Porsche Česká republika s.r.o., David Valenta, Telefon: +420 / 251 033 806, E-Mail: david.valenta@porsche.co.cz, www.volkswagen.cz, www.facebook.com/VolkswagenCR, www.volkswagen-media-services.com/