Continental začíná produktovou spolupráci s ruským závodním týmem KAMAZ Master

Daniel Gainza, marketingový ředitel sekce pneumatik Continental pro nákladní automobily (Foto zdroj: Continental)

logo Continental

 

 

• Vozidla KAMAZ Master se na nákladních pneumatikách Continental zúčastní Rallye Dakar
• Náročná závodní trasa má téměř 9 000 kilometrů a vede přes tři jihoamerické země
• Continental očekává získání poznatků o výkonu svých nákladních pneumatik za těch nejtěžších podmínek

Se zahájením první etapy Rallye Dakar 2. ledna 2017 v Paraguayi, Jižní Amerika, začíná německý výrobce prvotřídních pneumatik Continental svou produktovou spolupráci s ruským rallye týmem KAMAZ Master.

 

Předlouhou trasu náročného terénního závodu pojedou vozidla týmu KAMAZ Master na pneumatikách Continental. Spoluprací podpoří Continental svou růstovou strategii na nových trzích. Současně slouží produktová spolupráce rozvoji v rámci rozšiřování portfolia pneumatik Continental. Rallye Dakar patří k nejnáročnějším vytrvalostním závodům na světě. Na téměř 9 000 kilometrů dlouhých trasách překonávají řidiči 3 000 výškových metrů a přejíždějí různé klimatické zóny.

Daniel Gainza, marketingový ředitel sekce pneumatik Continental pro nákladní automobily (Foto zdroj: Continental)„Při přejíždění zemí musí vozidla za nejrůznějšího počasí zvládnout různé trasy od asfaltových silnic, přes zasněžené horské hřebeny a nezpevněné strmé svahy až po několikakilometrové průjezdy pouští. Od použití našich pneumatik v těchto rozličných a náročných terénech za těch nejtěžších podmínek si slibujeme průkazné výsledky ohledně výkonu našich nákladních pneumatik Continental i získání poznatků pro jejich další vývoj“, vysvětluje pozadí produktové spolupráce s týmem KAMAZ Master Daniel Gainza, ředitel marketingu pro nákladní pneumatiky EMEA u Continental Reifen Deutschland GmbH.

Rallye tým KAMAZ Master byl založen roku 1988 a je jediným továrním týmem, který úspěšně zastupuje Rusko v mezinárodním závodě. Od roku 1990 se řidiči týmu KAMAZ Master pravidelně účastní terénního závodu Rallye Dakar. V minulých 26 letech vyhrál tým KAMAZ Master tento náročný závod celkem třináctkrát. Další úspěchy týmu zahrnují tři vítězství světového poháru Off-Road Rallye i čtyři vítězství Rallye Hedvábné stezky. Na národní úrovni patří řidiči týmu KAMAZ Master pravidelně k vítězům různých ruských rallye.

Vytrvalostní závod Rallye Dakar patří k nejznámějším a nejnáročnějším pouštním závodům na světě. Aktuální ročník se koná od 2. do 14. ledna 2017 a zahrnuje etapy v Paraguayi, Bolívii a Ar-gentině. Startem závodu je Asunción v Paraguayi, cílem pak argentinské Buenos Aires. Až do roku 2008 se závod konal pod jménem Rallye Paříž-Dakar na africkém kontinentu. Od roku 2009 byla Rallye Dakar přenesena na trasu téměř 9 000 kilometrů do Jižní Ameriky.

O společnosti Continental

Společnost Continental vyvíjí inteligentní technologie pro mobilitu lidí a zboží. Jako spolehlivý partner nabízí tento mezinárodní dodavatel automobilového průmyslu, výrobce pneumatik a průmyslový partner udržitelná, bezpečná, pohodlná, individuální a cenově dostupná řešení. Koncern dosáhl v roce 2015 se svými pěti divizemi Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires a ContiTech obratu přibližně 39,2 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 218 000 zaměstnanců v 55 zemích.

Divize Pneumatiky disponuje v současné době více než 24 výrobními závody a vývojovými středisky na celém světě. Široké portfolio výrobků a plynulé investice do výzkumu a vývoje jsou důležitým příspěvkem k hospodárné a ekologicky efektivní mobilitě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik vytvo-řila divize pneumatik v roce 2015 s přibližně 49 000 zaměstnanci obrat ve výši 10,4 miliard eur.

Continental Nutzfahrzeugreifen je jedním z největších světových výrobců pneumatik pro nákladní vozidla, autobusy a speciální využití. Obchodní úsek se průběžně vyvíjí z čistého výrobce pneumatik až po komplexního dodavatele se širokou paletou výrobků, služeb a řešení v oblasti pneumatik užitkových vozidel.

/Tisková zpráva, 22.12.2016, Continental Barum s.r.o., Objízdná 1628, 765 02 Otrokovice, ČR. Michal Bartoš, Truck Tires Marketing Manager, E-Mail: Michal.Bartos@continental-corporation.com, http://www.continental-pneumatiky.cz/nakladni/