Sorbenty od DENIOSu pro bezpečnost ADR přepravy

Společnost DENIOS s.r.o. Strakonice s více než 15letou tradicí na českém trhu se zabývá výrobou a prodejem produktů pro skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, bezpečnost práce a vybavení provozních budov. K sortimentu DENIOS patří mimo jiné záchytné vany, protipožární skříně, regály, ekosklady, bezpečnostní sprchy, sorbenty, manipulační technika, apod.

Mezinárodní silniční přeprava nebezpečných věcí se řídí závaznými pravidly dle ADR. Nákladní vozidlo, kterým jsou přepravovány nebezpečné látky, musí být dle této evropské dohody vybaveno sorpčními prostředky pro případ nehody. Pro tyto účely nabízí DENIOS vysoce kvalitní havarijní sorpční soupravy řady DENSORB.

Speciální havarijní soupravy s absorpčními prostředky DENSORB jsou uloženy v odolném uzamykatelném boxu, který je přímo navržen pro montáž na kamiony nebo jiná vozidla, čímž jsou sorbenty stále po ruce a přitom nezabírají místo uvnitř kabiny. Havarijní sorpční souprava v boxu obsahuje 200 ks absorpčních rohoží, 4 sorpční hady, 1 pár ochranných rukavic a 5 likvidačních pytlů.

V nabídce DENIOS naleznete též přenosné sorpční havarijní soupravy v taškách, které lze umístit přímo v kabině nákladních vozidel. Další mobilní variantou jsou sorpční sady v taškách odolných vůči povětrnostním vlivům, které spolehlivě chrání sorbenty před nepřízní počasí.

Všechny havarijní sorpční sady DENSORB jsou k dodání se sorbenty ve třech provedeních:

  • Univerzál – absorbují vodu, olej a ostatní neagresivní kapaliny,
  • Olej – odpuzují vodu a absorbují oleje,
  • Speciál – absorbují kyseliny, louhy a agresivní chemikálie.

Po spotřebování sorbentů lze samostatně doobjednávat pouze doplňkové sady sorbentů k opětovnému naplnění obsahu Vašich DENSORB tašek a boxů.

Kromě sorbentů v naší nabídce naleznete též ruční i elektrická čerpadla na naftu a olej pro bezpečnou manipulaci s těmito kapalinami, či sběrné vany na použité oleje, které jsou vhodné ke sběru použitého oleje tam, kde nejsou k dispozici pevně nainstalované sběrné nádoby.

Pro pohodlné a bezpečné tankování nafty na libovolném místě nabízíme mobilní čerpací nádrže na naftu pro napětí 12V nebo 24V, které lze napájet přímo z nákladních aut. Jsou vhodné především pro menší autodopravce. Jejich největší předností je úspora nákladů a času na dopravu k veřejným nebo podnikovým čerpacím stanicím.

/DENIOS s.r.o., Heydukova 1305, Strakonice, IČ 25178831,  www.denios.cz/