Další rekordní rok pro DKV Group

Další rekordní rok pro DKV Group / Foto zdroj: DKV EURO SERVICE

logo DKV

 

•  DKV MOBILITY SERVICES Group dosáhla v loňském roce obrat 6,3 miliardy eur
•  Čeští zákazníci tankují nejvíce v Česku a Německu
•  Skupina plánuje do roku 2020 zvýšit obrat na 10 miliard eur

 

Společnost DKV MOBILITY SERVICES Group, jejíž součástí je DKV EURO SERVICE, dosáhla v obchodním roce 2016 zvýšení obratu z 5,8 na 6,3 miliardy eur.

 

Navzdory nízké úrovni cen nafty vykázala opět rekordní hospodářské výsledky. Rok 2016 se tak stal nejúspěšnějším obdobím ve více než 80leté historii firmy.

Další rekordní rok pro DKV Group / Foto zdroj: DKV EURO SERVICERůst potvrzují i čísla DKV v České republice. „U všech produktů, které financujeme, jsme zaznamenali dvouciferné zvýšení,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky společnosti DKV. „Stejně jako v předchozích obdobích narostlo objemově nejvíce tankování v České republice (o téměř 15 %) a v Německu (o více než 20 %). Německo se stalo zahraniční tankovací zemí číslo jedna.“

DKV hodlá do roku 2020 zvýšit svůj roční obrat na více než 10 miliard eur. „V mnoha obchodních oblastech velmi silně rosteme. Základy pro silný růst jsme položili v uplynulých letech,“ říká generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. „Po východní Evropě tvoří aktuálně důležitý potenciální trh pro nadcházející roky euroasijská severojižní osa mezi Ruskem a Tureckem. Ale také na tradičních trzích, jako je Itálie a Francie, jsme dosáhli výrazného růstu. Jak v oblastech paliv, tak i mýtného.“

Společnost DKV zařadila do své sítě v roce 2016 přibližně 5 000 nových čerpacích stanic po celé Evropě. V mnoha evropských zemích se stala certifikovaným partnerem pro vyúčtování mýtného. „Díky přímým smlouvám s mýtnými operátory má DKV oproti konkurenci velký náskok, z čehož profitují i naši zákazníci,“ doplňuje O. Pavlík.

V říjnu loňského roku společnost DKV oznámila záměr založit společný podnik se společnostmi T-Systems GmbH a Daimler AG. Účelem je vývoj mýtného boxu pro celoevropské použití. Zamýšlenou spolupráci musí schválit příslušné úřady pro hospodářskou soutěž.

Digitalizace dodavatelského řetězce jako šance

Velký potenciál spatřuje společnost v rostoucí digitalizaci dodavatelského řetězce. „Vidíme zde mnoho možností pro rozšiřování našich současných služeb a pro síťové propojování naší společnosti s vedoucími poskytovateli služeb a výrobci vozidel,“ uvádí generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl. „V této oblasti vedeme intenzivní jednání a vytváříme technické předpoklady výstavbou nové infrastruktury IT.“ Společnost DKV přijala v roce 2016 po celé Evropě téměř 200 nových zaměstnanců. A to převážně v oblastech IT, prodeje a zákaznických služeb, aby byla připravena na dosažení vytčených cílů.

/Tisková zpráva, 6.3.2017, Foto zdroj: DKV Euro Service GmbH + Co. KG, Radka Mlejnková, Zorka Mašková, AC&C Public Relations, s.r.o., Čistovická 249/11, 163 00 Praha 6/