Scania získala ocenění Green Truck Award 2017

Scania R 450 4x2 tractor, Highline Södertälje, Sweden Photo: Göran Wink 2016

scania logo

 

 

Toto prestižní hodnocení udělily nové generaci kamionu Scania R 450 Highline časopisy VerkehrsRundshau a Trucker.

 

Ocenění získala R 450 díky nejnižší spotřebě v porovnávacím silničním testu časopisů VerkehrsRundshau a Trucker. Výsledná hodnota mluví za vše – průměrná spotřeba byla 23.7 litrů na 100 km.

„Udržitelnost, ať už prostřednictvím alternativních paliv nebo díky nízké spotřebě dieselových motorů, je klíčová nejen pro Scanii, ale také zákazníky,“ říká Perer Hornig, generální ředitel Scania pro Německo a Rakousko. „Díky nákladům vynaloženým na snížení spotřeby zároveň redukujeme také emise CO2. Takže udržitelnost a ziskovost jdou ruku v ruce.”

Udržitelná přeprava je zisková

V testu časopisů VerkehrsRundshau a Trucker se ‘Scania’ utkala s dalšími třemi konkurenty. Všechny soupravy byly naloženy na celkovou hmotnost 40 tun. „Švédský výrobce prokázal, že je schopný u řidičů obhájit svou hodnotu,“ stálo po testu v hodnocení časopisů. „Z hlediska ziskovosti ‘Scania R 450’ nemůže být překonána. Není proto divu, že koruna pro vítěze letos putuje do Švédska.“

Scania představila novou generaci nákladních vozidel na podzim roku 2016 a od té doby předstihla konkurenci v mnoha srovnávacích testech.

O společnosti Scania

‘Scania’ je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. Společně s našimi partnery a zákazníky se ubíráme směrem k udržitelnému systému přepravy. V roce 2016 jsme našim zákazníkům dodali 73 100 nákladních automobilů, 8 300 autobusů a také 7 800 průmyslových a lodních motorů. Čisté tržby dosáhly téměř 104 miliard SEK, ze kterých bylo přibližně 20 procent spojených s poskytováním služeb. Společnost Scania byla založena v roce 1891. Aktuálně působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 46 000 lidí. Výzkum a vývoj probíhá ve Švédsku a na pobočkách v Brazílii a Indii. Výrobní závody se pak nachází v Evropě, Latinské Americe a v Asii s montážními závody v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí Volkswagen Truck & Bus GmBH. Pro více informací navštivte: www.scania.com.

/Tisková zpráva, 13.4.2017, Viktor Tamayo, PR and Communication Coordinator. ’Scania Czech Republic s.r.o.‘ je dceřinou společností švédské firmy ‘Scania CV AB’. /