Motor 1.0 zcela nového Nissanu Micra nabízí nejlepší poměr výkonu a provozních nákladů ve své třídě

LOGO NISSAN

 

•  Tento motor bude tvořit přibližně 20 % prodaných vozů Micra.
•  Nabídka tří motorů Nissanu Micra je tímto kompletní.
•  Zcela nový Nissanu Micra se vyznačuje výrazným designem, moderním interiérem a výbornými jízdními vlastnostmi.

Nabídku motorů zcela nového Nissanu Micra nyní završuje příchod netrpělivě očekávaného základního 1litrového motoru o výkonu 73 k.

 

I když ze tří motorů zahajovací nabídky přichází na trh jako poslední, k úspěchu modelu Micra přispěje velmi významným způsobem. Předpokládá se, že bude tvořit přibližně 20 % prodaných vozů.

Tento atmosférický zážehový tříválec, který nabízí nejlepší poměr výkonu a provozních nákladů ve své třídě, je spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Při jízdě na 15 nebo 16“ hliníkových kolech dosahuje toto vysoce účinné hnací ústrojí kombinované spotřeby paliva 4,6 l/100 km a hodnoty emisí CO2 ve výši 103 g/km.

Nový 1litrový motor doplňuje v nabídce přeplňovaný zážehový tříválec o objemu 0,9 l a výkonu 90 k a vznětový čtyřválec o objemu 1,5 l a výkonu 90 k.

Nová Micra je zkrátka revolucí

Zásadně se odlišuje jak od modelu, který nahrazuje, tak i od trojice velmi úspěšných supermini vyráběných od prvního uvedení modelu na evropský trh v roce 1983.

Zcela nová Micra, který je nyní delší, širší a také nižší než kdykoli předtím, byla vymyšlena, navržena a zkonstruována především s ohledem na požadavky evropských zákazníků.

Tento hatchback je přitažlivý především díky výraznému a sportovně stylizovanému exteriéru, který jméno Micra posouvá novým, odvážným směrem. Moderní vzhled i luxusní styl se však prolíná i interiérem vozu. Vysoce kvalitní kabina se může pochlubit dvoubarevnými a na dotek měkkými materiály, které jsou standardem ve všech úrovních výbavy.

Zcela nový Nissan Micra je špičkou i v oblasti technologií

Obsahuje totiž mnoho prvků, které jsou novinkou nejen pro novou Micru jako takovou, ale pro celý segment. Mezi tyto prvky patří například inteligentní upozornění na vybočení z jízdního pruhu – bezpečnostní systém, který dokáže Micru v případě potřeby citlivými korekcemi vrátit do správného směru.

Jedinečný je také audiosystém BOSE Personal, který obsahuje reproduktory zabudované i do hlavové opěrky řidiče. Řidiči tak poskytuje vskutku pohlcující prostorový zvukový zážitek. Nová ‘Micra’ přichází navíc s celou řadou volitelných prvků určených k personalizaci vozu. Pomocí těchto luxusních dílů v celé paletě moderních a stylových barev si mohou majitelé dotvářet jak exteriér, tak interiér vozu.

Nová ‘Micra’ také přináší fantastický zážitek za volantem. Dynamický výkon dokonale vyvažuje hbitost, vzrušení a pocit bezpečí, který vychází z jistých a předvídatelných reakcí vozu na řidičův jízdní styl.

/Tisková zpráva, Nissan Motor Co., Ltd, Public Relations, http://newsroom.nissan-europe.com/cz/cs-cz /